Dezynfekcja oraz czyszczenie klimatyzacji w samochodzie

By utrzymać system klimatyzacji w nieskazitelności, zaleca się jego dezynfekcję raz w roku. Zmienna temperatura oraz wilgoć produktów systemu klimatyzacji sprzyja rozwojowi wirusów i grzybów, jakie, po uruchomieniu nawiewu, przedostają się do wnętrza kabiny, powodując alergie, choroby i dodatkowo przykry zapach. Oddając auto do serwisu zajmującego się dezynfekcją, posiadamy pewność, że każde bakterie pozostaną usunięte a i zapach stanie się przyjemny.

dezynfekcja klimatyzacji

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wiadomo system klimatyzacji nie jest układem bezobsługowym.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis wymiana opon wrocław, w którym przeczytasz podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Niestety mnóstwo typowych użytkowników zdaje sobie z tego sprawę dopiero w przypadku, gdy w aucie zwyczajnie zaczyna śmierdzieć. Niezręczny zapach wywoływany jest poprzez pleśnie i grzyby gromadzące się szczególnie na parowniku. Parownik jest albowiem świetnym miejscem dla rozwoju tego rodzaju tworów. Jest bowiem zakamuflowany przed światłem i ze względu na zadanie jakie dopełnia jest wilgotny. Rodzony przez pleśnie i grzyby ciężki zapach jest nawiewany dmuchawą do wnętrza samochodu. Sam zapach wywołuje w rzeczy samej spory dyskomfort podczas wyjazdów, acz znacząco groźniejsze są mogące pojawić się u kierowcy i pasażerów reakcje alergiczne.

Nie ulega kwestii – lepiej zapobiegać aniżeli leczyć, zatem rekomenduje się obsługę układu klimatyzacji pod kątem odgrzybiania corocznie. Gdy zapomnimy o słusznym zapobieganiu to może okazać się, iż prosta metoda, jaką jest dezynfekcja (zobacz – ozonowanie warszawa) klimatyzacji będzie niewystarczająca. W ostatecznym przypadku konieczne może okazać się odłączenie parownika. Z względu na to, że dostęp do takiej części układu klimatyzacji jest zawikłany, a co za tym następuje jego oderwanie jest czasochłonne, wartości mogą okazać się wysokie.

Potrafimy aktualnie wyróżnić trzy metody odgrzybiania. Procedura rutynowa – piankowa jest najprostsza i w tym samym czasie tania. Polega ona na użyciu preparatu grzybobójczego w spray-u. Zazwyczaj do opakowania dodany jest rozciągliwy wężyk, jaki wprowadza się w stronę parownika poprzez kanały nawiewowe. Wtryskiwany tak preparat penetruje użebrowanie parownika niwelując bakterie i grzyby. Inny tryb to strategia chemiczna, w trakcie której rozpryskuje się płyn czyszczący metodą ultradźwiękową. Ciecz za pomocą wentylatorka zamontowanego wewnątrz przyrządu wywodzony jest na zewnątrz rurką plastyczną podłączoną do sprzętu.

Czerwony samochód

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej postępowanie w pojeździe prowadzić dwufazowo. Najpierw zastosować płyn odgrzybiający, a po pewnym czasie płyn niszczący zapachy. Kolejna strategia tytułuje się ozonową, w której spełniona usługa z wykorzystaniem odgrzybiacza ozonowego daje czysty dochód. Nie potrzeba do niej używać jakichkolwiek pobocznych środków chemicznych.

Mnóstwo jednostek, jakie proponują nam serwis klimatyzacji prezentuje nam parę metod dezynfekcji. W porównaniu do zasobności portfela, kontrahent rozstrzyga, który wariant wybrać. Warto robić to cyklicznie, przynajmniej raz do roku, jako że z czasem zdoła się okazać, iż szablonowe odgrzybianie nie starczy, i będziemy zobowiązani do uiszczenia dużych kosztów.