O czym należy pamiętać, kiedy zakładamy własną firmę

Rejestracja działalności gospodarczej – wbrew obiegowej opinii – nie jest procedurą zawiłą. W niniejszym materiale opiszę główne procedury, które powinniśmy przeprowadzić, by założyć swoją działalność.
Od lipca 2011 działa w naszym kraju tak zwane „jedno okienko”, dzięki jakiemu możemy zarejestrować działalność w ciągu jednego dnia.

urząd

Autor: stephen bowler
Źródło: http://www.flickr.com
Wpisów dopełnia Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej, jednostka podlega Ministerstwu Gospodarki. Pierwsze kroki trzeba skierować do właściwego urzędu gminy.

Uważasz, że ten tekst jest ekscytujący? Jeżeli tak, kliknij ten link – ten tekst (https://www.traple.pl/zespol) publikuje podobne zagadnienia, one również są godne uwagi.

Koniecznym dokumentem będzie nasz dowód a także wypełniony wniosek CEIDG-1. Pragnąc założyć działalność przez sieć internetową, niezbędny będzie tak zwany profil zaufany. Założenie podpisu elektronicznego może początkowo wydawać się zbędne (nieodzowna jest wizyta w urzędzie), jednak w dalszej działalności może okazać się on ogromnie pomocny (przykładowo do posłania deklaracji skarbowych w drogą elektroniczną). Kolejnym krokiem jest wizyta w ZUS-ie, ponieważ Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej przekazuje do ZUS-u tylko informację o tym, iż powstało nowe przedsiębiorstwo. Musimy jeszcze zgłosić się do obowiązkowego ubezpieczenia. Zgłoszenia dokonujemy w ciągu 7 dni od założenia działalności, we właściwym wydziale. Autor

księgowość

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
O ile jest to nasza pierwsza działalność , wymagany będzie numer REGON. W przeciągu 7 dni od przesłania przez Centralną Ewidencję Informacji o Działalności Gospodarczej wniosku do Urzędu Statystycznego, zostanie przypisany nam unikalny numer REGON (w większości wypadków trwa to około 2 dni ). Nie będzie obowiązku odwiedzin w Urzędzie Skarbowym, z wyjątkiem biznesmenów którzy zamyślają zostać podatnikami podatku VAT. W tymże wypadku nieodzowne będzie wypełnienie druku VAT-R, który trzeba złożyć w właściwym Urzędzie Podatkowym wraz z uiszczeniem opłaty 170 zł. Osoba zakładająca firmę zobowiązana będzie również do posiadania rachunku bankowego.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu wciąż masz jakiekolwiek wątpliwości, to zobacz dodatkowo to ważne omówienie (http://smartvest.pl/) – są tam pokrewne informacje.

Niektóre branże wymagają koncesji, dlatego przed rozpoczęciem działalności należy upewnić się czy nasz biznes nie wymaga specjalnej koncesji.
Jeżeli potrzebujemy pomocy w prowadzeniu firmy, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: biuro księgowe Bielsko-Biała lub też biuro rachunkowe Bielsko-Biała, opcjonalnie usługi prawne – o ile prowadzimy działalność w owym mieście. Na pewno odnajdziemy ekspertów którzy pomogą nam w najtrudniejszych kwestiach związanych z prowadzeniem działalności.