Na temat rozwoju mniejszych przedsiębiorstw

Powodzenie wymaga ciągłego rozwoju – żeby niewielkie przedsiębiorstwo przeobraziło się w średnie, potrzebne jest bardzo dużo wysiłku i zaangażowania. Czas rozwoju przedsiębiorstwa jest momentem prawdziwej próby – wtedy liczy się nie tylko fantazja i szczęście, ale nierzadko zimna kalkulacja, wiedza na temat mechanizmów rynkowych i zdolność do przewidywania.

Bardzo niewiele spółek jest w stanie rozwinąć się do poziomu średniej wielkości przedsiębiorstwa. Zależy to nie tylko od dziedziny, w jakiej firma funkcjonuje, ale przede wszystkim od wykwalifikowania zarządu firmy. Wysokie stanowiska są hojnie opłacane w dużej mierze z uwagi na kwalifikacje i cechy, które powinna mieć osoba zajmująca takie stanowisko. Kompetentną kadrę kierowniczą charakteryzuje również chęć ciągłego podnoszenia kwalifikacji i zyskiwania nowych umiejętności.

Inwestycja w podwładnych
Najlepszą dostępną inwestycją jest zawsze inwestycja w personel – czy to przez zatrudnienie nowej osoby, czy podnoszenie kwalifikacji obecnej kadry pracowniczej. Korzystnym rozwiązaniem na rozwój są więc szkolenia dla firm, na jakie młodzi właściciele przedsiębiorstw mogą uzyskać hojne dofinansowanie z różnych instytucji. Jest to więc podwójnie atrakcyjna oferta, zwłaszcza na samym starcie, gdy nie dysponuje się dużą ilością pracowników i ważne jest, żeby przyjmować kompetentnych ludzi.

doradcy biznesowi

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com

Szkolenia mogą dotyczyć rozmaitych aspektów – od ogólnych jak zasady BHP, po coaching i szkolenia dotyczące zaawansowanych procesów w produkcji. Praktycznie każda mała firma znajdzie szkolenie (poznaj szkolenie: kursy internetowe) pomocne w rozwoju, ważne jednak, żeby nie przesadzać z liczbą szkoleń – generuje to zbędne koszty, zabiera dużo czasu i w rezultacie demotywuje pracowników.

Kierownicy też się szkolą
Powiedzenie mówi, że należy uczyć się na błędach – doskonale sprawdza się to w prowadzeniu firmy, a uczenie się na błędach innych jest jeszcze lepszym pomysłem.

To przykuwający wzrok post, ale oprócz tego zgłąb również inny pokrewny i w równym stopniu niebanalny wpis – my zalecamy to źródło.

Stąd też liczne szkolenia dla przedsiębiorców, szefów i managerów firm – nierzadko
dotyczą one specjalistycznych sposobów zarządzania, międzynarodowych autorskich metod zarządzania (jak na przykład „total productive maintenance” – tekst o tpm), a nawet elementów psychologii i perswazji, gdyż są to cechy bardzo przydatne na kierowniczych stanowiskach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*