Jak przygotować auto po zimie – zadbaj o pojazd

Wiosna sprzyja podróżom. Nie wystarczy jednak umyć samochód, by pożegnać sezon zimowy. Sól drogowa i mróz nie są obojętne na przewody hamulcowe i tarcze. Wiosna to dobry moment, skontrolowanie stanu technicznego pojazdu.

wycieraczki samochodowe
Płyny i oleje również mogły odczuć wysokie temperatury. Jeśli nie używamy tych całorocznych, należy pojechać się do zaufanego mechanika, aby wymienić je na sezonowe, uzupełnić płyn w zbiorniczku wyrównawczym, płyn hamulcowy, olej silnikowy a także skontrolować stan poziomu oleju w układzie kierowniczym.

W następnej kolejności skoncentrujmy się na szybach. Nieskazitelna szyba (https://effectglass.eu/) jest ważna dla bezpieczeństwa jazdy. Problemem bywają smugi – oznaka, że od tej chwili wycieraczka samochodowa może nam więcej zaszkodzić niż pomóc. Warto ją w związku z tym wymienić – doczytaj wycieraczki matiz.

Brudna i pełna drobinek piasku szyba, może skutecznie niszczyć pióro. Zimą, niestaranne oczyszczenie ze szronu i lodu jest kolejnym powodem pojawiających się smug. Miejmy na uwadze zatem, aby dokładnie oczyszczać szybę przed jazdą. Wskazane jest co pewien czas przetrzeć pióro wycieraczki wilgotną szmatką, z dodatkiem dowolnego środka myjącego. Niewątpliwie wydłuży to jej żywotność i polepszy pracę. Co pewien czas odświeżmy również gumki, traktując je czystą gliceryną, której łatwo pozbędziemy się za pomocą czystej wody.

Zafascynował Cię prezentowany materiał? Jeśli tak, to przeczytaj bez ociągania, co znajduje się w źródle (http://www.c-l.pl/zelkoty-poliestrowe/) – on także na pewno będzie warty uwagi.

Demontaż zimówek powinien łączyć się z przeglądem ich stanu, właściwą konserwacją oraz ochroną miejsca w którym będą przechowywane do przyszłego sezonu. Przed założeniem opon letnich, należy się im dokładnie przypatrzeć. Specjalną uwagę zwrócić trzeba na głębokość bieżnika. Zbyt zużyty bieżnik sprawia, iż głównie na śliskiej powierzchni samochód będzie się źle prowadził.

wycieraczki samochodowe

Autor: Phil Parker
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba także sprawdzić, czy opony nie posiadają widocznych wad na bokach, czy powierzchni samego bieżnika. W przypadku wątpliwości najpewniej jest porozmawiać z wulkanizatorem. Przed montażem opon wskazane jest przeprowadzić ich wyważenie oraz kontrolę ciśnienia, ponieważ nieodpowiednio wyważone, powodują, że trudniej jest zapanować nad samochodem.

Źródło informacji: