Twoje auto jest bezużyteczne? Możesz mieć jeszcze z niego pożytek. Wystarczy oddać je na złom

Bardzo logicznym pomysłem na spożytkowanie auta, jakim już nie da się nigdzie ruszyć, a ponadto naprawa byłaby nieopłacalna, jest złomowanie. Jednak co ważne, fizyczne pozbycie się wysłużonego samochodu nie równa się jednoczesnemu pozbyciu się zdobytej wcześniej polisy OC. O czym więc powinniśmy pamiętać przy oddawaniu na złom auta? Jak może wyglądać taki proces?

szrot

Autor: sebastiankauer
Źródło: http://www.flickr.com

Początkowo powinieneś pomyśleć, czy w twojej okolicy są tego rodzaju miejsca, ale jak wskazuje praktyka istnieją prawie wszędzie. Wiemy że nie ma kłopotu w większych miastach, jak złomowanie Kraków, jednak jak mieszkasz w małym mieści również z pewnością znajdziesz tego typu miejsce, przykładowo złomowanie Wałbrzych.Jednocześnie warto w tym miejscu wspomnieć, że od czasu do czasu ta czynność nie jest określana jako złomowanie, lecz jako kasacja, a dokładnie przykładowo kasacja Legnica.

Jeżeli już znajdziesz tego rodzaju miejsce, to po dotarciu do stacji zdemontowania pojazdów, auto jest skrupulatnie testowany, z kolei jego wartość,szczególnie jeżeli mamy na myśli stan techniczny, precyzyjnie szacowana. Kontrolowany jest też tak nazywany potencjał odzysku surowców wtórnych i części, które wciąż działają. Potem pojazd jest osuszany ze wszystkich płynów, czyli paliw czy olejów. Różnorodne elementy na przykład akumulator (Akumulator24) czy tapicerki są wyciągane. Ciekawe jest to, że ponad 90 procent odpadów ulega zamianie na zupełnie nowe rzeczy.

Standardowo, za zezłomowanie auta możemy dostać 100-400 złotych. Następna ważna uwaga to ta, która powie nam, że samochód predestynowany na złom musi posiadać mniej niż 90 procent wartości wpisanej w dowodzie rejestracyjnym. W wielu miejscach do końcowej dokumentacji załączana jest kopia zrezygnowania z OC przeznaczona dla ubezpieczyciela, umożliwia to rozwiązać umowę OC.

złom

A jakie dokumenty będą potrzebne?Priorytetowo dowód rejestracyjny.

Czy Twoim zdaniem publikowany artykuł posiada pożyteczne informacje? Jeżeli tak, to przeczytaj także pomocne wskazówki (http://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-centra.html), które są nieprawdopodobnie pasjonujące.

Może być również zaświadczenie w wydziału komunikacji. Jeśli okazana była karta samochodu, to też powinno się ją dostarczyć. Potrzebne są tez dowody osobiste właścicieli i współwłaścicieli wpisanych do dowodu rejestracyjnego.