Sektor paliwowy to nie wyłącznie benzyna i ropa, to coś więcej

Większość ludzi po zasłyszeniu sformułowania „branża paliwowa” łączy to określenie do zaledwie kilku synonimów słownych, takich jak: ropa, benzyna, gaz, stacje paliw. Jasne jest w tym wiele prawdy ale nie 100%. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że to tylko wierzchołek ogromnej góry lodowej, której większość znajduje się skryta przed oczami obserwatorów. Istotnie tak właśnie jest w przypadku tematyki paliw. Przeciętny człowiek nie ma nawet pojęcia jak ogromnym arsenałem dysponują punkty zajmujące się sprzedażą asortymentu z tej gałęzi gospodarki.

Dystrybutor, paliwo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Na początku należy rozróżnić asortyment dla konsumentów instytucjonalnych od tego dedykowanego dla konsumentów indywidualnych. Firmy zazwyczaj interesują się bardziej skomplikowanym i zaawansowanym, a przez to kosztowniejszym sprzętem. Chodzi tu na przykład o wyposażenie stacji benzynowych, od wielkich zbiorników na gaz, poprzez myjnie (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_kanalizacji_techkar/weze_kanalizacji_40m_techkar,2,3606) po dystrybutory paliw. Zainteresowanie takim asortymentem wyrażają głównie sieciówki zajmujące się hurtową sprzedażą paliw oraz duże zakłady przemysłowe, fabryki czy wielkie gospodarstwa agrarne, które wolą własnym sumptem zorganizować sobie kwestię dystrybucji oraz nawet produkcji własnego biopaliwa na potrzeby działalności gospodarczej. Sprawdź tutaj: .

Tanki

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Na drugim biegunie jest oferta skierowana do konsumenta indywidualnego, często będącego użytkownikiem jednego lub kilku samochodów. Potrzeby tych klientów są zupełnie inne od zapotrzebowania tamtych wielkich graczy. W tym wypadku oferta zawiera produkty i akcesoria potrzebne do zwykłego użytkowania auta. Są to na przykład wszelkiego typu filtry (pokaż więcej) paliwowe, karnisty, oleje itp.. Tego typu sprzęty oferowane są kierowcom na stacjach paliw rozsianych na obszarze całego kraju.