Kwestia rozliczenia PIT za 2014

Rozpoczyna się okres na PIT 2015 online. zastanawiasz się jak wypełnić zeznanie roczne 2015, nie masz czasu na zapoznawanie się z przeróżnymi formularzami, co chwilkę zmieniającymi się zarządzeniami podatkowymi, darmowy program PIT 2015 online dokona tego za ciebie. Masz możliwość wypełnić formularz online lub wydrukować zeznanie i donieść do urzędu skarbowego. Z solidnym programem do PIT masz możliwość łatwo i skutecznie przekazać PIT 2015 online.

praca przy podatkach online

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy tylko twój PIT dotrze do urzędu, urząd skarbowy przekaże dla ciebie UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) – formalny, państwowy dowód który potwierdza, że wysłany PIT online trafił do fiskusa. Rozliczenie w formie elektronicznej to szybki i bezproblemowy sposób rozrachunku z urzędem skarbowym (link do strony źródłowej). Poprzez Internet, bez kategoryzowanego podpisu elektronicznego jest możliwość wysłać każde wersje pit-ów wraz z załącznikami. W sytuacji błędów, tak samo tworzy się także korektę tych deklaracji. Prócz tego aplikacja gwarantuje zabezpieczenie przesyłanych danych, co jest bardzo istotne. Dzięki wymaganiom autoryzacji deklaracji PIT online do prawie zera spada zagrożenie, że ktoś się podszyje pod płatnika. Świadectwem złożenia zeznania jest Oficjalne Poświadczenie Odbioru (UPO). Uważane jest to na równi z dokumentem nadania przesyłki poleconej, bądź potwierdzeniem zaniesienie zeznania bezpośrednio w skarbówce.

W ramach osiągnięć założeń projektu e-Podatki, Ministerstwo Finansów chce zwiększyć efektywność dokonań zadań publicznych, a dodatkowo zapewnić ich wielką jakość. Już w PIT 2015 roku osoby indywidualne będą zwolnione z uciążliwego przymusu wypełniania zeznań podatkowych PIT (dodatkowe informacje). Większość mieszkańców będzie miała w części zapełnionym formularzem podatkowym za 2014 rok. Większość, czyli osoby indywidualne, które to nie prowadzą działalności ekonomicznej ani nie są płatnikami VAT, a w połączeniach z urzędem skarbowym rozpoznawani są za pomocą numeru PESEL.

Jeśli myślisz, że informacje w internecie nie są pełne, to przejdź do linku, pod którym znajdziesz dokładne omówienia zagadnień – link znajduje się tutaj.

Początkowe zeznania będą dla nas przygotowane poprzez Urzędy Skarbowe. Jeżeli zgodzimy się z wyliczeniami US, wystarczy, że zostaną one przez nas zaaprobowane.