Pieniądze na wakacje

Zważywszy na to, że nie wszyscy z nas mają jakiekolwiek zasoby pieniężne, okazuje się, że pewna część osób finansuje swoje wakacyjne wojaże kredytem. Zaciąganie pożyczki gotówkowej lub wykorzystywanie karty kredytowej w celu opłacenia wyjazdu, to prosty sposób na ziszczenie wakacyjnych planów.

Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach to rozwiązanie dla wszystkich osób potrzebujących nagłego zastrzyku gotówki. Ta krótkotrwała procedura nie wiąże się z wypełnianiem sterty formularzy, oraz adnotacji, czy posiadamy zaciągnięty kredyt.

pieniądze

Autor: Neil Rickards
Źródło: http://www.flickr.com

Mocną stroną tego rodzaju pożyczek jest na pewno większa anonimowość. Brak zaświadczenia wiąże się głównie z tym, że o zadłużeniu nie dowiaduje się pracodawca, księgowa (zobacz- księgowość konin) czy ktoś, kto mógłby taką wiadomość wykorzystać przeciwko naszej osobie.

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, warto jednak rozważyć finansowe możliwości i liczyć się z obowiązkami. Czy jesteśmy w stanie przyjąć proponowane warunki? Jeżeli jednak mamy pewność, iż brak środków finansowych to tylko chwilowy dołek, kredyt bez zaświadczeń o zarobkach wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

bankomat

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Na urlop poza granicami kraju warto również wziąć ze sobą kartę płatniczą. Może leżeć bezczynnie w portfelu i pełnić rolę koła zapasowego, z którego skorzystamy w razie niezaplanowanych wydatków. Plastikowy pieniądz okaże się szczególnie przydatny, gdy zamarzy nam się skorzystać z wypożyczalni aut lub zarezerwować pokój w hotelu. Karty kredytowe to doskonałe zabezpieczenie w nagłych sytuacjach, których nabycia nie planowaliśmy podczas wakacji.

A co z osobami, które nie dysponują żadnymi nagromadzonymi środkami, a jednocześnie nie chcą lub nie mogą zapłacić za urlop karta kredytową czy pieniędzmi z pożyczki gotówkowej? Racjonalnym posunięciem w takiej sytuacji jest odkładanie na ten cel przez niemal cały rok przed urlopem. Konta oszczędnościowe dostępne są niemal w każdej placówce banku (wniosek możemy też złożyć przez internet. Aby wybrać odpowiednie konto dobrane do naszych finansowych możliwości i oczekiwań możemy przejrzeć ranking kont oszczędnościowych jakich w internecie nie brakuje. Taka forma oszczędzania bez wątpienia pozwoli uzbierać odpowiednią sumę, przynosząc nam radość i samozadowolenie.