Szukasz odkurzacza do zadań specjalnych, ale nie wiesz, który wybrać? Zobacz, jakie są możliwości

W sklepach mamy naprawdę wiele modeli profesjonalnych odkurzaczy. Każdy z nich czymś się wyróżnia, ma inne parametry, jest dobry do czegoś innego. Niektóre modele będą odpowiednie do zakurzonych mieszkań, inne będą dobre do używania na mokro.

sprzątanie profesjonalne

Autor: Florian Bugiel
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zakupem tego typu sprzętu warto się zastanowić, w jakim celu będziesz go używał. Tak jak bowiem napisaliśmy we wstępie, tego typu sprzęt do sprzątania ma różnorakie zastosowania. Niektóre w związku z tym odkurzacze profesjonalne doskonale sprawdzają się do sprzątania na mokro, jeszcze kolejne na sucho. Dodatkowo, trzeba sprawdzić prawdopodobny czas jego użytkowania. Powinniśmy przewidzieć, ile czasu będzie używany. Na szczęście klasyfikacja jest dosyć jasna, wytwórcy w związku z tym rozdzielają odkurzacze na trzy główne klasy.

Klasa low, to grupa najniższa, medium – pośrodku, natomiast high najwyższa. Klasy są adekwatne w odniesieniu do pyłów, wprowadzono go w 1997 roku. W typie L znajdują się odkurzacze przede wszystkim stosowane do pozbywania się tego typu zanieczyszczeń. Odpowiednio usuwają nieczystości, które mogą powstawać w branży stolarskiej jak i przy niewielkich pracach naprawczych. Są też dobre do pozbywania się piasku oraz niewielkich kamieni. W klasie niżej odnajdziemy odkurzacze odpowiednie do usuwania pyłów z drewna jak i surowców drewnopodobnych. Są także używane do usuwania wypełniaczy czy farb. Ostatnia, najlepsza klasa usunie groźne dla człowieka substancje rakotwórcze oraz chorobotwórcze. Przeczytaj więcej: .

odkurzanie

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com

Maszyny tej klasy dają sobie radę w związku z tym z tak groźnymi rzeczami jak azbest, pleśnią, jak i również pyłami mineralnymi, niklem oraz sadzą. Nabywając tego typu odkurzacz zwracajmy szczególnie uwagę na to, jakiego typu silnik jest zastosowany. Od jego mocy zależy moc ssania jak i możliwości przerobowe. Bardzo istotne są także filtry. Tutaj najistotniejsze jest poznanie klasy filtra, który musimy kupić.moje źródła sklep.acana.com.pl/45-jedzenie-liofilizowaneZwracajmy tutaj uwagę na klasy, które poznaliśmy wcześniej, to znaczy L, M oraz H. Trzeba również zwracać wagę na odkurzacze z możliwością samooczyszczania się filtra. Tego typu system pozwala wydłużyć czas naszej pracy.