Znaczenie właściwego doboru systemów mebli i reszty wyposażenia na zwiększenie zysku sklepu

Podstawą we wszystkich sklepach są towary, a te gdzieś trzeba rozłożyć, tak żeby klienci mieli do nich łatwy dostęp. Co prawda niektóre placówki wprowadziły układanie zwykłych palet na posadzce, ale takie rozwiązanie nie jest ani zbyt eleganckie, ani wygodne. Z tego też powodu należy zadbać o to, aby wyposażyć sklep w meble odpowiedniej jakości, bo od tego bardzo dużo zależy.

Spora gruma właścicieli placówek handlowych nie przykłada dużej uwagi do tego, w jaki sposób będą wyglądać ich półki, po prostu parę lat temu je kupili a obecnie systematycznie uzupełniają je towarem. A w praktyce okazuje się, że odpowiedni wybór regałów może mieć ogromne znaczenie dla zwiększenia sprzedaży.

handel

Autor: Guillaume Speurt
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli pozwolą one na wyeksponowanie produktów, będą odpowiednio duże i prosto będzie z nich wszystko ściągać, to na pewno zaskutkuje to tym, że klienci częściej będą sięgać po to, co umieści się na nich.

Jeżeli zastosowana w powyższym tekście narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu biodegradowalne woreczki na odchody inne tego rodzaju posty – one odnoszą się do zbliżonej tematyki.

Bardzo duże znaczenie mają też odpowiedniej wielkości przejścia między półkami, właściwe ich rozplanowanie także może przyczynić się do większych obrotów w sklepie.

Widać więc, że odpowiednie wyposażenie sklepu wcale nie jest łatwe. Na całym świecie od bardzo dawna wykonuje się zaawansowane badania nad zachowaniami konsumentów, taka wiedza jest coraz bardziej dostępna i można ją wykorzystać, jeżeli się będzie wybierać meble sklepowe. Przy planowaniu powierzchni sklepu warto skorzystać ze wsparcia doświadczonych firm, które się tym zajmują

.

Wprawdzie taka usługa kosztować będzie pewną kwotę, lecz w praktyce okazuje się najczęściej, że szybko się to zwróci. Dobrze zaprojektowane wnętrze sklepu może podnieść obroty nawet o kilkanaście procent, więc jest o co walczyć. W dobrze zaplanowanym sklepie wszystko będzie miało odpowiednie miejsce i wymiar, zarówno półki na pieczywo, jak i lady chłodnicze oraz zamrażarki. Całą sklepową powierzchnię należy traktować jako jedność, w jakie w zaplanowany sposób ustawione są meble. Osoby własnoręcznie projektujące sklep często mogą popełnić taki błąd, że w przypadkowy sposób wybierają elementy wykończenia, i przeważnie połączenie wszystkiego nie daje odpowiedniego rezultatu.