Kursy i inne rodzaje dokształcania istotne są, aby być specjalistą w danej dziedzinie. Czy faktycznie?

Od zarania dziejów ludzie się dokształcali, tak mamy do dziś, jednak w XXI wieku metody kształcenia przybrały już trochę inną formę.

Dziś nie ginie się na polu bitwy, jak za czasów Troi, bo ojciec nie wspomniał, że do dzidy dobrze jest także wziąć tarczę. Kiedyś uczyliśmy się przez praktykę, dziś uczymy się teorii, którą później wzbogacamy praktyką.

szkolene

Autor: Open Knowledge Foundation
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj nie potrzebujemy krzemienia i litej ściany by być w stanie zapisać notatki, teraz posiadamy bruliony, notesy, komputery, obecnie możemy iść na kursy oraz szkolenia, na przykład zarządzanie bezpieczeństwem żywności szkolenie, cała masa, dużo za darmo, z których nawet nie potrafimy skorzystać. W dzisiejszych czasach także krąży swego rodzaju pewność, że to, co jest za darmo, na pewnoz pewnością jest gorszej, jakości, iż niczego się z tego nie dowiem.

Co interesujące, gdyby dać przeciętnemu Kowalskiemu, który chce się nauczyć łowić ryby, za darmo dwa szkolenia: pierwszy – „W jaki sposób być mistrzem w łowieniu ryb” i drugi, taki sam – „W jaki sposób zostać mistrzem w łowieniu ryb” z dopiskiem w górnym rogu „proponowana cena detaliczna: 379 zł”, to z całą pewnością chwyciłby ten drugi, bo dziś wartość dyktuje cena. Warto natomiast pamiętać, iż wszystkie szkolenia są na „jedno kopyto”, nim ich wszystkich nie przestudiujemy.

Z drugiej strony, bezpłatne szkolenia są organizowane w różnych dziedzinach, ale nie wszystkich. Te bardziej profesjonalne, jak lean management szkolenia wymagają od nas pewnego wkładu pieniężnego.

Żeby uzyskać więcej danych na prezentowany tutaj wątek, odkryj także (https://dominikfilip.pl/e-porady/) inne wciągające serwisy.

Gotówka, którą wkładamy w tego typu szkolenia z pewnością zwróci nam się z nadwyżką, jednak potrzeba sporo pracy, by otrzymać zadowalające efekty. W ten sposób mamy jakby prosty podział na dwa rodzaje szkolenia: bezpłatne oraz płatne (Szkolenia z zarządzania bezpieczeństwem żywności).

szkolenie

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com

W dużej ilości branż z łatwością znajdziemy kursy, za które nie będziemy musieli płacić, oraz takie, które będą nas kosztowały sporo. Jednakże, jeśli chcielibyśmy się rozwijać w konkretnej dziedzinie musimy inwestować w pierwszy, oraz drugi typ kursów. Niestety nie ma tak, iż szukając tylko darmowych kursów będziemy w stanie dokładnie zgłębić interesujące nas zagadnienie. Chodzi o to, że najczęściej ci dobrzy fachowcy w swojej dziedzinie sporo liczą sobie za włąsną wiedzę. Jednak z czasem okaże się, iż taka inwestycja przyniesie nam przewidywane korzyści.