Planujesz zakup nowych opon? Przyda ci się parę pożytecznych porad

Każdy właściciel samochodu znakomicie zdaje sobie sprawę, iż auto potrzebuje należytej opieki, jeżeli ma nam służyć przez wiele lat. Nie wystarczy go zatankować i jechać dalej w trasę – konieczne są serwisy, a w razie potrzeby mniejsze bądź większe naprawy i – wymiana opon. Czy orientujesz się, w jaki sposób wybrać stosowny komplet opon?

Nade wszystko dopasujmy prawidłowy rozmiar opon. Nie powinniśmy kupić mniejszych opon aniżeli opony fabryczne. Jeśli nie potrafisz tego sprawdzić, można pojechać do zakładu wulkanizacyjnego. Tam także warto jest od razu wybrać nowe opony, chyba że mamy inne, sprawdzone miejsce. Nie ma bowiem wątpliwości, iż marka opon jest bardzo ważna. Jedną z cenionych firm jest Michelin (patrz) – opony na witrynie producenta znajdziesz bez problemu, ponieważ można skorzystać z praktycznej wyszukiwarki, pozwalającej na dobranie opon wedle pojazdu bądź rozmiaru. To znakomite ułatwienie, szczególnie dla ludzi kupujących opony po raz pierwszy. Godne uwagi są też opony Barum (więcej na ), słynne ze swojej wytrzymałości, solidności struktury oraz dobrych właściwości jezdnych. Samochód porządnie trzyma się drogi, dając gwarancję bezpiecznej jazdy. Myśląc nad oponami przemyślmy, na czym przede wszystkim nam zależy – na mniejszym zużyciu paliwa, idealnej przyczepności, a może lepszym przebiegu?

opony od pirelli

Autor: Autoweek USA
Źródło: http://www.flickr.com

Przyczepność oraz reagowanie na zmienne warunki atmosferyczne są zależne nie tylko od producenta opon, lecz również od ich rodzaju. Dlatego warto, gdy tylko robi się zimniej, założyć zimowe opony. Wyraźnie zmniejszają czas hamowania na pokrytej lodem powierzchni, co nie zmienia faktu, iż i tak trzeba się pilnować. opony – sprawdź to

Mamy jednak o wiele większe bezpieczeństwo jazdy. Wielu producentów proponuje także swoją pomoc, gdy opona zepsuje się na jezdni. Wybierając ich opony możemy liczyć na fachową wymianę opony oraz nie musimy martwić się koniecznością jej kupna.
Przedstawionymi wskazówkami trzeba też kierować się, gdy konieczne nam opony do innych pojazdów, w tym opony rolnicze (kliknij). Jeśli potrzebujesz jeszcze jakiejś porady, w dobraniu najlepszych opon pomoże ci sprzedający. Nie oszczędzajmy na oponach i lepiej nie zakupujmy opon używanych, gdyż szybciej będziemy musieli wymienić je na następny komplet, toteż oszczędności nie będą za duże.