Wyposażamy nową kuchnię

Zestaw garnków składający się z 99 elementów, 140 noży, każdy do czegoś innego, 12 rodzajów patelni oraz milion innych narzędzi kuchennych nie uczynią z nikogo perfekcyjnego kucharza. Rzeczywistość jest taka, że do kucharzenia na poziomie domowym potrzeba niewiele, a dzięki temu oszczędzimy bardzo dużo przestrzeni w naszej kuchni, jak też nie będziemy zmuszeni przebijać się do blatów poprzez kupę naczyń.

To, w jaki sposób wyekwipujesz kuchnię, zależy głównie od tego, co zazwyczaj gotujesz a także czym się posługujesz najczęściej w trakcie wykonywania tejże pracy. Gdy skompletujesz bazowe oprzyrządowania, powinieneś nauczyć się zwalczać pokusę nabywania tego, co ciekawie przedstawia się na fotografii, natomiast jest ci całkowicie zbędne. W tenże sposób zaoszczędzisz pieniądze i miejsce. Poniżej przedstawiono główne narzędzia kuchenne, jakie z całą pewnością będą wymagane w każdej z kuchni. Noże – maksymalnie potrzebne są nam przynajmniej 3: niewielki do obierania jarzyn, z cienkim i długim ostrzem, większy z szerokim ostrzem. Warto na nie wydać większy kapitał – ale (sprawozdania gospodarowanie odpadami toruń) jeżeli trafisz na rzeczywiście dobre i ładnie układające się w ręku, nie pożałujesz sprawunku i będziesz używać ich przez lata.

wyposażenie kuchni

Autor: Profundo PR
Źródło: Profundo PR

Niezbędne ci będą garnki z patelnie. Jakiś sagan duży, jakiś średni, dwa rondelki różnej wielkości. Wybierz sagany oraz rondle w taki sposób, aby można było zamiennie użyć pokryw. 2 patelki odmiennej wielkości, do duszenia oraz smażenia, do smażenia nie jest nieodzowna pokrywka, jednakże może się przydać siatka ochraniająca przed pryskającym tłuszczem. Durszlak do makaronu przydaje się też do umycia jarzyn jak też do odsączania ich po uwarzeniu. Durszlaki z metalu nierdzewnego mogą być także wykorzystywane do gotowania na parze.

Do klasycznego pieca przydadzą się blaszki do ciast. Nadzwyczaj praktyczne a także dostępne w ogromnie wielu formach i wielkościach są formy z aluminium. Nim nabędziesz naczynia do mikrofali porządnie się zastanów, do czego zamyślasz jej użyć. Mleko można podgrzać w zwyczajnym garnuszku, z kolei zupę w talerzu.
W każdej kuchni zastosowanie znajdą też: tartka, łyżka wazowa, drewniane łyżki odmiennej wielkości, dzbanuszek ze skalą, lejek, otwieracz do butelek, taki czajnik jak też (ekspres (warto zobaczyć odkamieniacz do ekspresu na north.pl)) do kawusi, wyciskarka do cytrusów.