Słodycze dla maluchów – w jaki sposób je podawać i czy można współcześnie znaleźć zdrowsze zamienniki przygotowując słodkości samodzielnie?

Dieta dzieci powinna być możliwie jak najbardziej zróżnicowana, gdyż tylko wówczas będą im dostarczane wszystkie potrzebne do prawidłowego rozwoju składniki. Niestety, dość duża część dzieci nie chce jadać zwyczajnych posiłków bądź często domaga się słodyczy, których ilość powinna być ograniczana. Rodzice muszą wznieść się na wyżyny własnej kulinarnej kreatywności oraz przygotowywać pociechim dania, które zachęcą je do jedzenia. Czy w takim razie można odnaleźć zdrowe zamienniki dla słodyczy oferowanych w sklepach?

cukierki

Autor: Chris Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna, należy tylko poszukać przepisów w Internecie. Obecnie prowadzona jest naprawdę bardzo duża ilość blogów, na których można odszukać świetne receptury. Na przykład, zamiast sklepowych lodów warto zmiksować ulubione owoce, dodać niewielką ilość miodu jeżeli dzieci faktycznie są łasuchami i przygotowaną masę przelać do stosownych pojemników. W tym celu można z powodzeniem wykorzystać między innymi foremki przeznaczone na babeczki. Pomocne okazują się też patyczki do lodów.

Zaciekawiony? To dla nas fantastyczna wiadomość. Zatem kliknij tu acana small breed i czytaj bez ograniczeń kolejne fachowe posty.

Takie domowe lody będą smakowały też najbardziej wybrednym maluchom. Latem, gdy owoce są dość tanie, można je przygotowywać często i zastępować nimi przekąski. Interesującym rozwiązaniem jest poza tym przyrządzenie cake pops. W tym celu niezbędne będą patyczki do lizaków (ekstra źródła), na które nakłada się masę złożoną z ciasta oraz słodkiej polewy uformowaną w kulę. Masa powinna być stosunkowo niewielka, aby nie obciążyć nadmiernie patyczka. Wiele przepisów na smaczne cake pops można odnaleźć naturalnie Internecie. Jest to znakomita propozycja na różnego rodzaju okazje.

Zaintrygowały Cię wiadomości opublikowane w naszym tekście? Na pewno przyda Ci się też dodatkowe czytanie. Nie ociągaj się więc i przejdź do następnej strony.

Wystarczy je odpowiednio udekorować, a z pewnością błyskawicznie znikną ze stołów.

Zamiast normalnych jogurtów owocowych lub serków, jakie są dostępne na sklepowych półkach, brzdącom można podawać własnoręcznie zrobione jogurty. Należy zblendować jogurt naturalny z owocami i dodatkami słodzącymi, chociażby w postaci prawdziwego miodu. Efekty usatysfakcjonują nawet największego niejadka. To na rodzicach ciąży odpowiedzialność za zdrowie dzieci, natomiast nawyki z dzieciństwa mają ogromny wpływ na późniejsze życie, z tego powodu niezbędne jest w miarę możliwości zastępowanie słodyczy zdrowymi przekąskami.