Czy warto kupować używane opony?

Temat używanych opon jest dosyć kłopotliwy. Zmierzył się z nim prawdopodobnie każdy, którego kieszeń nie jest zbyt zasobna w pieniądze, a jednak stanął przed koniecznością zakupu nowych kół. Nie można jednak sprawy traktować zero jedynkowo.
Kupowanie opon na popularnych serwisach aukcyjnych w internecie niesie z sobą pewne ryzyko-to rzecz jasna. Niemniej jednak osoby nie zarabiające zbyt wiele są zmuszone nieraz posłużyć się tą koniecznością. Z czego ryzyko może wynikać? Otóż przede wszystkim z tego, że nie wiemy kto dysponował przed nami tymi oponami. Zdjęcia również nie zawsze odzwierciedlają stan opon, które pragniemy zakupić. Tym bardziej ich opis, który sprzedający może dowolnie naginać i nim manipulować, aby tylko wcisnąć kupującemu towar. Na używanych oponach nie zauważymy przecież mikrouszkodzeń, które mogły powstać na skutek różnorakich czynników. Nie wiemy wreszcie kto jeździł na tych oponach, w jaki sposób oraz w jakich warunkach. Wiadomo przecież, że szczególnie niewskazane jest ostre hamowanie oraz szybka jazda. Tak przecież najbardziej zużywają się opony. Ryzyko rośnie, kiedy nie znamy też daty produkcji opon. Szczególnie trzeba być ostrożnym w przypadku kupowania opon zimowych. Struktura gumy, z której zostały one wykonane może być już mocno zużyta, a więc może to wiązać się z pewnym niebezpieczeństwem przy ich ponownym użytkowaniu. Nie znamy też pobudek sprzedających. Skąd wiemy z jakich powodów chcą się oni swoich opon pozbyć? Jak można się domyślić, opony oferowane na aukcjach mogą pochodzić z aut powypadkowych, gdzie dochodziło np. do ostrego hamowania i zdarcia gumy. Mogą one także być używane już od lat. Sytuacja, w której warto jednak zakupić takie koła następuje w chwili gdy znamy sprzedającego i wiemy, że chce się on np.

Czy przeczytane tu informacje uważasz za niebanalne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie, która również bez wątpienia okaże się zachęcająca.

ich pozbyć z tego względu, że wymienił samochód na lepszy model, sprzedał stary, a opony mu zostały. Taka sytuacja jest najbardziej komfortowa. Dobrze jest zatem znać sprzedającego osobiście, aby transakcja przebiegła w oczekiwany sposób. Wiadomo też, że dochodzą do tego kwestie z należytą zapłatą, bez obaw oszustwa czy zawyżania ceny. A ta może być różna i wahać się od około 20 zł za koło wzwyż, przez kilkaset aż do kilku tysięcy! Ważne jest więc by przed zakupem porównać ceny na rynku i sprawdzić, czy zakup fabrycznie nowych opon nie wiązałby się tylko z nieco większym wydatkiem niż kupno opon używanych. Pilnujmy, abyśmy nie wyszli na tym biznesie jak Zabłocki na mydle. To bardzo ważne, a odnosi się także do zakupu całego samochodu.