Jak wygląda sytuacja oponami? Na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze? Co jest najbardziej ważne?

Kiedy przychodzą zimowe noce i dnie, a co za tym idzie jazda autem, wyposażonym w normalne opony może okazać się niebezpieczne i niemądre. Dlatego więc trzeba pomyśleć nad rozpoczęciem szukania opon zimowych, takich jak opony pirelli. Jeżeli nie kupowaliśmy jeszcze tego typu opon to powinniśmy dowiedzieć się w jaki sposób skutecznie wybrać odpowiednie opony zimowe do samochodu.

Na począteknależy odpowiedzieć sobie na pytanie ile jeździmy, czy zazwyczaj korzystamy z naszego auta.Jeśli jesteśmy kierowcami okazjonalnymi, którzy nie przejeżdżają w przeciągu roku mnóstwa kilometrów to nie musimy decydować się na najdroższe ogumienie. W tego typu sytuacji można decydować się na nabycie opon o niższej cenie.tego typu opony Pirelli zimowe całkowicie będą nam odpowiadały, będą dla nas najlepsze.

Będąc w serwisie z oponami powinniśmy wybierać je bardzo precyzyjnie,w taki sposób aby pasowały do naszego auta. Należy zwrócić uwagę zwłaszcza na oznaczenie opon, czyli indeks opony. Indeks opony w przypadku opon zimowych to kluczowa sprawa, gdyż powinniśmy sprawdzić techniczne parametry posiadanych opon, które to zawarte są w dokumentach technicznych. Wszystko tam musi być zapisane, to jakiego typu ogumienie trzeba wybrać do samochodu. Jeżeli tego typu informacji nie znajdziemy to decydujemy się na zakupienie „zimówek” o takim samym rozmiarze jak nasze opony letnie.

Wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock

Mnóstwo osób, podczas dobierania opony zimowej zastanawia się na rodzaj bieżnika. Jednaktak naprawdę przy wybieraniu opon na zimę nie powinno to odkrywać większego znaczenia. Czy zdecydujemy się na opony kierunkowe czy inne nie będzie to miało znaczenia w tego typu przypadkach, jak choćby droga hamowania. Bardziej powinniśmy zmusić się do sprawdzenia wieku oponyktórą kupujemy. Kwestia ta dotyczy wszystkich tych, którzy wybierają się do serwisu wulkanizacyjnego, oferującego używane opony – więcej – zimowe (więcej na ). W takiej sytuacji opona musi być maksymalnie 3-letnia. Opony zimowe o wcześniejszej dacie produkcji mogą być nadmiernie zniszczone, co automatycznie wpędza nas niebezpieczeństwo podczas jazdyw czasie zimy w takich zużytych oponach.

Podczas kupowania zimówek powinniśmy zdawać sobie sprawę, że nie trzeba oszczędzać i przykładowo życzyć sobie jedynie dwie, które to zostaną zamontowane na osi napędzającej pojazd. Warto abyśmy mieli chęć na kupno zestawu opon, w końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze.