Kascja pojazdów: opłacalność dla osoby oddającej auto.

Obecnie w zasadzie każdy posiada (ewentualnie chce mieć) auto. W większości sytuacji takie rozwiązanie nie jest powodowane realnymi potrzebami, takimi jak konieczność dojazdu do pracy w oddalonym miejscu, gdzie ciężko dostać się w inny sposób w obowiązujących nas porach, czy konieczność transportowania rozmaitych towarów.

Bardzo często samochody nabywają osoby, które w rzeczywistości dość rzadko nimi jeżdżą – i prędzej czy później taki pojazd staje się nie czymś, co sprawia jego właścicielowi przyjemność, ale zamienia się w rzecz przynoszącą różne problemy i narastające wydatki. Taka sytuacja dotyczy szczególnie posiadaczy zaniedbanych aut, których remonty są na tyle drogie, że mogą przewyższać wartość samego pojazd. Poza tym nawet najtańsze samochody wymagają co roku przeglądu oraz opłacania składek OC, które mogą też stanowić duża część wartości pojazdu. Dla ludzi, których samochód pasuje do omawianej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem będzie kasacja pojazdu.

samochód

Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na złomowanie samochodu mamy pewność, że nie będziemy musieli płacić już obowiązkowych składek. W przypadku zniszczonych samochodów cena otrzymana na złomie może prawie nie różnić się od tej, jaką zaproponuje ewentualny kupiec. Bardziej opłaca się po prostu pozbyć się przynoszącego straty problemu niż przez długi czas szukać kupca – w międzyczasie i tak trzeba byłoby zapewnić pojazdowi ciągłość OC, co powoduje koszty. Na wstępie warto wybrać parę złomowisk i sprawdzić, na jakie pieniądze możemy liczyć. Po wpisaniu w Google słów złomowanie pojazdów Wrocław przekonamy się szybko, jakie ceny osiąga nasz pojazd w zachodniej części kraju. Jeśli bliżej nam do północnych stron Polski, możemy wpisać chociażby kasacja pojazdów Gdynia i sprawdzić obowiązujące tam ceny.

Poszukiwanie złomowiska oferującego atrakcyjną cenę za kilogram złomu jest opłacalne przede wszystkim dla posiadaczy dużych aut, takich jak stare Renaulty. Zwykle lepsze ceny proponują złomowiska w dużych miastach, więc np. mieszkańcy Śląska przed oddaniem auta do lokalnego punktu mogą w sieci sprawdzić ceny choćby w Katowicach, wpisujące w Google akumulatory żelowe warszawa złom Katowice.

Kasacja pojazdu jest znakomitym rozwiązaniem dla ludzi mających stare i zaniedbane auto, na które trudno znaleźć nabywcę.

Jeśli masz chęć poznać więcej informacji na prezentowany temat, kliknij na ten odsyłacz do strony, a znajdziesz tam wiele interesujących informacji.

/J]