Czym jest tuning aut?

Samochód to jeden z tych elementów, które naprawdę sporo mówią o człowieku, jego sytuacji ekonomicznej oraz wymaganiach. Już od dawna, samochody przestały być jedynie praktycznym środkiem transportu, z tego powodu ich tuningowanie stało się niezwykle powszechnym rozwiązaniem. Na czym w takim przypadku tuning polega?

Auto z otwartą klapą

Autor: trailersoftheeastcoast
Źródło: http://www.flickr.com

Zasadniczo tuning aut można podzielić na elektroniczny oraz mechaniczny. Tuning mechaniczny bazuje na wprowadzaniu modyfikacji, jakie dotyczą centralnych elementów samochodu, chociażby jego silnika, podwozia jak również układu napędowego. Priorytetowym celem podobnych zmian jest polepszenie parametrów technicznych pojazdu. Samochód jeździ szybciej, a jego przyczepność jest znacznie lepsza. Przeważnie, w czasie tuningowania mechanicznego montuje się świece zapłonowe, charakteryzujące się wysoką energetycznością. Częste jest w dodatku założenie w samochodzie turbosprężarki. Tuning może dotyczyć bezpieczeństwa osób kierujących samochodem. Sporo osób decyduje się na założenie wysokiej jakości pasów bezpieczeństwa, tak zwanych pięciopunktowych. Korzystnym rozwiązaniem jest również zakładanie kolejnych reflektorów, jakie lepiej oświetlają drogę. Podsumowując, tuning mechaniczny jest tuningiem właściwym, dzięki niemu auto jest bezpieczniejsze i sprawniejsze. Tego rodzaju tuning aut (niezwykle pomocna strona)

Biały samochód

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

charakteryzuje się znaczącym zainteresowaniem pośród miłośników motoryzacji.

Innym rodzajem tuningu jest tuning elektroniczny, który dotyczy przede wszystkim systemów elektronicznych określonego pojazdu. Daje on możliwość na przykład na zwiększenie największej prędkości, którą samochód potrafi rozwinąć lub też najwyższych obrotów silnika. Przeważnie bowiem silnik posiada konkretny margines mocy, jaki można wykorzystać.

Sporo osób decyduje się również na wykorzystanie tuningu optycznego, jaki opiera się na zmianie wyglądu samochodu. Istnieje przykładowo możliwość założenia dodatkowych elementów, skupiających uwagę. Należy jednak pamiętać, że przesada w tym przypadku jest bardzo często wyśmiewana przez środowisko motoryzacyjne (zobacz oklejanie aut wrocław) (s-performance), z tego powodu zdecydowanie rozsądniej jest zachować umiar i zdecydować się na subtelną zmianę. Szczególnie krytykowane jest tuningowanie optyczne pojazdów starych, z zauważalnymi śladami zniszczeń bądź rdzy.