Rynek pracy na Śląsku

„Gliwice. Przyszłość jest tu”. Tak brzmi hasło miasta. Jednak, czy doprawdy w owym mieście na Górnym Śląsku czeka nas dobra przyszłość? Powinniśmy być świadomi, że Gliwice na swoją obecną markę pracują dopiero od parunastu lat, a startowały z wielkim wskaźnikiem bezrobocia który miał związek z przebudową oraz upadkiem przemysłu ciężkiego, kopalń czy huty.

Pozostałe miasta na Śląsku – Katowice czy też Bielsko – Biała to byłe stolice województw, z tego powodu od zawsze naturalnym było iż, mogły pochwalić się minimalnym wskaźnikiem bezrobocia. Lecz na przestrzeni lat sytuacja zaczęła się zmieniać. Obecnie Gliwice to coraz niższe bezrobocie. (news: praca Gliwice)

Praca przy komputerze

Autor: Libertic
Źródło: http://www.flickr.com

Powodów dobrego wyniku Gliwic w porównaniu do miast ościennych, można poszukiwać w znajdującej się w okolicach miasta pokaźnej liczby inwestorów. Przedsiębiorcy deklarują otwarcie działalności w Gliwicach, zakładają firmy, i w konsekwencji oferują nowe miejsca pracy.

Jakie profesje są mile widziane na terenie Gliwic ? Należy spojrzeć na tablicę ogłoszeń czy zobaczyć oferty pracy w internecie. Najszybciej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, przykładowo: oferty pracy Gliwice, praca (Jesteś zainteresowany ciekawą pracą? Zobacz oferty – work service praca produkcja wałbrzych) informatyk – a ukażą się nam wszelakie oferty. Hasło Gliwic ma się kojarzyć z nowoczesnością, innowacyjnością oraz innowacyjnością. Pierwsze co nam przychodzi do głowy – informatyka. Bez wątpienia, albowiem to dziedzina, która ani na moment nie zatrzymuje się w miejscu. Ogólnodostępny obecnie środek masowego przekazu wprowadza innowacyjne rozwiązania z miesiąca na miesiąc, a nawet, z tygodnia na tydzień. W duecie z informatyką idzie rozwój internetu, jego usług i możliwości, z tej przyczyny informatycy na pewno bezrobotnymi w mieście nie pozostaną. (Zobacz także praca (jeżeli szukasz pracy sprawdź koniecznie: biuro pracy za granicą) brodnica) Przyszłościowy charakter mają również zawody związane z opieką i ochroną zdrowia. Mimo, że prawie co dziesiąty mieszkaniec województwa nie ma pracy, to i tak występują na rynku tzw. zawody deficytowe, czyli te przy których występuje większa ilość ofert pracy niż jest chętnych. Obecnie czołówkę zawodów w tej kategorii tworzą: telemarketer, robotnik gospodarczy oraz pracownik biurowy.