W dzisiejszych czasach zdecydowanie ważna jest dobra i zauważalna reklama

Trudno dziś zaistnieć, przebić się do powszechnej świadomości. Na nic umiejętności czy zaskakujące zdolności, trzeba dodatkowo umieć się wybić z tłumu. To niby prostsze niż kiedyś, bo mamy szersze pole do popisu. Jednak to nie takie proste. To że są w zasięgu ręki sposoby, to jedno, ale trzeba też umieć dobrze je wykorzystywać, a topotrafią tylko nieliczni.

Billboard na drodze

Autor: Robert Ashworth
Źródło: http://www.flickr.com
Twierdzi się, że sieć współcześnie jest najważniejszym promocyjnym medium. Jest w tym oczywiście bardzo dużo prawdy, gdyż sieć udostępnia nietuzinkowe możliwości w zakresie promocji. Niemniej, każdy żyje takim przekonaniem i każdy tam umieszcza swoje treści, wobec czego trochę trudno się przebić. Wiele osób nie radzi sobie i przekazuje to zadanie komuś innemu, firmom zewnętrznym, które wymyślają całą kampanię wizerunkową online.

To oczywiście generuje koszty, a nie zawsze przynosi rezultaty, gdyż konkurencja nie śpi, a żeby całkowicie nadążyć za zmieniającymi się trendami nie można sobie żałować pieniędzy na promocję w internecie. Oto powód dla którego wiele osób próbuje odmiennych metod, nieszablonowych. Na topie jest tak zwany marketing marketing partyzancki, czyli akcje, które chcą wprawić innych w osłupienie. Często rozgrywa się je w centrum miasta, a pomysły są takie, żeby nikt nie miał świadomości, że to może być zorganizowana akcja. Stąd też bardzo adekwatna nazwa dla tego sposobu promocji. Większość jednak osób próbuje bardziej tradycyjnie, ale i bardziej skutecznie. Na uwagę zasługują billboardy i telebimy, a najlepiej sieć telebimów – więcej szczegółów. To bardzo znaczące, że w czasach internetowej promocji ktoś decyduje się na takie zaskoczenie, jak promowanie się offline. Co najważniejsze, przynosi to wymierne efekty.

Były już sytuacje, że ktoś sfrustrowany bezrobociem i tym, że wysyłane CV zatracają się| gdzieś w internecie, postanowił poeksperymentować z dużym formatem reklamy. Wykupił ją, zrobił gigantyczny plakat ze swoim zdjęciem, z wypisanymi kwalifikacjami, tak żeby ewentualny pracodawca to zobaczył. Przyznać trzeba, ze to bardzo oryginalne. Nie dość, że ktoś staje się bardziej widoczny niż tysiące osób w sieci, to jeszcze takie rozwiązanie problemu świadczy o wysokim poziomie pomysłowości.