O czym powinien wiedzieć dobry pracodawca

W swojej pracy czujesz się bezpieczny i dowartościowany. Otrzymujesz wysokie, możesz liczyć na planowo opłacane składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz należytą opiekę zdrowotną. Pracodawca wie, że chcesz być również rodzicem, wskutek tego bez trudu łączysz pracę z życiem rodzinnym. Trudne do zrealizowania?

praca w biurze

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Cóż, nierzadko okazuje się, że tak… Czy istnieje więc pracodawca idealny? Na obraz wspaniałego pracodawcy składa się wiele elementów. Szczególnie liczą się: bezpieczeństwo, należyte wynagrodzenie czy bycie docenianym w pracy.

Dobry pracodawca to ten, który w momencie kryzysu i złej sytuacji na rynku pracy, da stabilne zatrudnienie. Od kilku lat to jeden z najbardziej istotnych czynników w naszym kraju. W jaki sposób sprawdzić stabilność przyszłego pracodawcy? Zainteresujmy się, czy firma w ostatnim czasie przeprowadzała zwolnienia grupowe i czy można zauważyć jej rozwój.

Wysokość zatrudnienia jest ważnym elementem zatrudnienia, ale oprócz średniego wynagrodzenia 3500 brutto, znaczenie mają regularne wypłaty i odprowadzanie składek przez pracodawcę. Skutkiem tego regularność przelewów, odprowadzanie wysokość składek ZUS – pilnowanie, by należne sumy zjawiały się na koncie pracownika (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-urlop-wypoczynkowy-zleceniobiorcy-czy-jest-mozliwy) w dniu, w którym zostały uzgodnione, jest niebywale ważną kwestią.

Dobry szef to przede wszystkim uczciwy człowiek. Jeżeli więc pracownik fizyczny wykaże, że przy codziennym pełnieniu swoich obowiązków narażony był na zniszczenie odzieży własnej, szef powinien zdecydować się płacić pracownikom (polecamy pakiet szkoleniowy: franklin covey efektywność pracowników) ekwiwalent za pranie odzieży roboczej . Ponieważ pracodawca jest zobowiązany do prania, konserwacji, naprawy, odpylania odzieży roboczej oraz środków ochrony indywidualnej swoich pracowników. I dobry szef o tym pamięta.

rozwój pracownika

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Pracę traktujemy jak wyzwanie, pragniemy się sprawdzać, stawiać coraz wyższe poprzeczki. Istotny jest dla nas rozwój. Współczesny pracownik to człowiek, który wkraczając na rynek pracy, uwzględnia, czy będzie mógł wystarczająco rozwinąć skrzydła. I nie ma w tym nic niepokojącego, bo stanie w miejscu, praca bez wyzwań, po czasie nużą. Cenimy pracodawców, którym zależy na rozwoju kadry. Taki szef to prawdziwy skarb.