Oświetlenie ledowe służące jako dekoracja zdobniczy

Jestem mężczyzną który niezbyt lubi wakacyjny czas. Tak, jest cieplutko, nawet często za cieplutko. Dzionki są długie, co służy wyprawom na przedmieścia czy też imprezom rodzinnym na plaży.Bezsprzecznie jest to bardzo sympatyczne, wręcz korzystne zajęcie urlopowe, tyle że ja, nie wiadomo dlaczego, ( może pod wpływem skandynawskiej literatury pięknej, albo serii o pewnym znanym detektywie brytyjskim), kocham jednak porę roku odrobinę mniej upalną.

Zielony ogród

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy wrzesień się nadchodzi, wzbiera w moim sercu chęć na przesiadywanie w ogrodzie. Chociaż dalej jest cieplutko, a już podskórnie wyczuwa się momentami jesienny chłód. Bardzo lubię w tym momencie usiąść sobie z gorącą kawką i wsłuchać się w siebie. Poczuć zapach drzew. Ażeby jednak móc się rozkoszować takimi uciechami, potrzebne mi jest światło w ogródeczku.

Wybrałem się z tej przyczyny na zakupy do całkiem sporego supermarketu mieszczącego się w pobliski mieście.

Kwiaty ogrodowe

Autor: Chris Bowman
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowałem postawić na ekologię i jednocześnie oszczędność jak na Ślązaka przystało. Wyposażyłem się zatem w lampy solarne.

Umieszczone w tym miejscu uwagi z serwisu (https://www.cedrus.org.pl/pl/oferta/technologia-produkcji/technologia-suszenia) to godne polecenia źródło informacji – na pewno Cię zainteresuje, gdyż dotyczy kwestii poruszonej w tym materiale.

Mają owe lampy ten atut, iż nie muszę frasować się o płatności za energię, a jednocześnie spokojnie jest możliwe dotrzeć do furtki i drzwi wejściowych.

Problem powstał przy doborze żarówek. Po przemyśleniu sprawy, zadecydowałem podmienić i tak już energooszczędne halogeny na jeszcze bardziej oszczędne LED-y. Zrodziła się wtenczas konieczność dobrania dostosowanego mocowania.

Wybrałem żarówki LED G9, ponieważ mają one gwinty identyczne jak te stosowane w oświetleniu halogenowym. Żarówki LED G9 doskonale pasują do zastosowań w ogródku. Eliminowana jest wtedy jej podstawowa wada, to znaczy: zimne światło jakim świeci, zaś największym jej plusem jest bez wątpienia niski pobór energii elektrycznej. W ogrodzie zwykle światło pełni dodatkowo rolę dekoracyjną, ma być estetyczne a nie wszędzie użytecznie.

Żarówki LED G9 sprostają także i takim zadaniom, gdyż emitować światło w różnym kolorze. Niestety, na dzień dzisiejszy nie są one zbyt tanie, cena nadmienionej żarówki LED G9 jest wysoka. Jeżeli jednakże nieodzowne jest nam wokół mieszkania ciągłe oświetlenie, jeśli często spędzamy wieczory na zewnątrz po zmierzchu, czy to bawiąc się do wieczora ze znajomymi czy może w odosobnieniu spozierając w gwiazdy, w takim przypadku oszczędność będzie ogromna.