Znak towarowy – dowiedz się, dlaczego warto jest go zarejestrować?

Znak towarowy jest metodą na odróżnienie jednego towaru od drugiego. Znak musi być unikatowy i to nie jedynie grafika, lecz również forma przestrzenna czy melodia. Każdy ze znaków towarowych dobrze jest zarejestrować, a pomóc w tym może rzecznik patentowy. Cennik znajdziesz na witrynie internetowej firmy parającej się tego typu działalnością, ale zanim zagłębisz się w szczegóły, dowiedz się, dlaczego tak ważne jest zarejestrowanie znaku towarowego?

Patent

Autor: Janet Lindenmuth
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko z tego powodu, iż będziesz miał wyłączność na używanie określonego znaku. Jako jedyny legalnie będziesz mógł wykorzystywać adwokata (zobacz więcej na temat) oraz pooznaczać nim towary bądź usługi, którymi się zajmujesz. Inni pod groźbą kary nie będą mogli tego robić. Drugim powodem, dla jakiego warto jest podjąć działania związane z rejestracją, jest zwiększenie wartości rynkowej Twojej marki, ponieważ zdobędzie na autentyczności oraz klienci z większą ciekawością będą przypatrywać się Twoim działaniom oraz Twoim ofertom (więcej szczegółów).

Poza tym ochrona znaku zabezpiecza Cię przed działaniem konkurencji, jaka nie będzie mogła wykraść twojego symbolu lub ornamentu, by w ten sam sposób znakować swoje artykuły. Jeśli będziesz chciał, możesz przekazać innym licencję, by mogli używać zarejestrowany przez Ciebie rzecznicy (polecamy nasza strona) podług podpisanej umowy licencyjnej. Możesz indywidualnie dobierać osoby, które będą korzystać z takiej licencji, aby w odpowiedni sposób kształtować swoją markę. Autor: biuro patentowe Wrocław

Po zarejestrowaniu znaku nie będziesz musiał się martwić jego nadużywaniem przez osoby do tego nieuprawnione, ponieważ będzie chronić Cię odpowiednia ustawa, zwana prawem własności przemysłowej, która szczegółowo opisuje cały proces ubiegania się o odszkodowanie. Jeśli interesuje Cię rejestracja znaku towarowego, cena wskazanej usługi nie jest niska, lecz warto jest to zrobić, by zdobyć najlepszą ochronę swojego znaku. Dzięki temu będziesz mógł go używać oraz rozwijać, odznaczając się od konkurencji.

Gdy zatem stworzyłeś produkt, jaki opatrzyłeś znakiem towarowym, aby różnił się od asortymentu już znajdującego się na rynku, powinieneś mu nadać znaczek praw autorskich. Warto jest zrobić to jak najszybciej, w przeciwnym razie ktoś może cię ubiec, przez co stracisz prawa do znaku.