Kasacja samochodu – jakie dokumenty musisz zabrać ze sobą?

Jeśli samochód nie nadaje się do użytkowania, jest wyłącznie jedno miejsce, do jakiego powinien trafić – jest nim auto złom. Starogard Gdański i inne miejscowości w Polsce zapewniają wiele firm, w jakich można pozostawić swoje auto, aby zostało poddane kasacji. Jednakże trzeba pamiętać, aby zabrać ze sobą wszystkie wymagane dokumenty.

Jakie?

złom

Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze jest to dowód osobisty, ponieważ pracownicy auto złomu weryfikują tożsamość osoby, która przychodzi do firmy. Może być to również osoba uprawniona do złomowania auta, lecz też musi się wylegitymować.

Ekscytuje Cię ten niebanalny wpis? Jeśli tak, poza tym zerknij koniecznie na tekst, który jest umieszczony w tym miejscu – on także da Ci do myślenia.

Jeżeli nie posiadamy dowodu tożsamości, bo np. właśnie się przeterminował bądź niefortunnie go zgubiliśmy, dobry też będzie każdy inny dokument, mający zdjęcie, adres i numer PESEL osoby, jaka jest jego właścicielem. Drugim dokumentem jest dowód rejestracyjny albo zaświadczenie, które potwierdza wszystkie potrzebne dane z dowodu. Autor

Zdarzają się bowiem sytuacje, identycznie jak w przypadku dowodu, iż został zawieruszony czy z jakiegoś powodu zatrzymany przez policję. Jeśli w dowodzie rejestracyjnym zapisany jest również współwłaściciel pojazdu, dobrze byłoby, aby stawiły się obie osoby. W innym przypadku musi zostać napisane odpowiednie oświadczenie, a dowód osobisty nieobecnego współwłaściciela trzeba skopiować. Niektórzy kierowcy posiadają także kartę pojazdu. Jeżeli ty też się do nich zaliczasz, pamiętaj, by ją wziąć ze sobą, albowiem kasacji nie będzie można wykonać. W przypadku jej zniszczenia lub zapodziania się w dokumentach, które przechowujesz w każdej szufladzie, zawsze można spisać należyte oświadczenie.

Dobrze jest też orientować się, co zrobić, gdy pojazd jest zarejestrowany na przedsiębiorstwo. Wtedy konieczne jest dołączenie KRS oraz upoważnienie właściciela zakładu, iż auto może zostać przeznaczone na złom.

Nie zapomnij zabrać nadmienionych dokumentów, a wszystko pójdzie wedle twej myśli.

złomowisko pojazdów

Autor: Darron Birgenheier
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej ważne jest, aby brać pod uwagę wyłącznie renomowane firmy, posiadające właściwe uprawnienia, by kasacja przeprowadzona była według prawa. Jeśli wobec tego potrzebne ci złomowanie samochodów Poznań i każde miasto, niezależnie od województwa, jest doskonałym punktem do znalezienia oferty urzeczywistniającej nasze wymagania. Podobnie jeśli chodzi o złomowanie pojazdów Wrocław.