Jak powinno się pielęgnować własny pojazd, by mógł on jeździć długo i bezawaryjnie

Wielu ludziom może się wydawać, że po zakupie auta wystarczy że będą lać paliwo i opłacać ubezpieczenie, i na tym koniec ich wydatków. Jednak jest to dość złudne przekonanie, ponieważ oprócz odwiedzin na benzynowej stacji należy pojazd również regularnie serwisować. Mowa tu jest tylko o naprawach planowanych, które wynikają albo z przejechania pewnej liczby kilometrów, albo z takiego zużycia podzespołów, że ich wymiana jest konieczna.

stuningowany samochód

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz tego przydarzyć się mogą nieplanowane awarie i usterki, które także będą wymagać odwiedzenia warsztatu. I niestety na to wszystko trzeba sobie zapewnić odpowiednie środki, aby w pewnej chwili się nie okazało, że pojazd będzie stał bezużytecznie. Jedną z elementarnych serwisowych czynności, o których trzeba pamiętać co rok, jest zmiana oleju silnikowego. Producenci polecają ją po przebyciu określonej liczby kilometrów, a jeżeli kilometrów będzie mniej, to raz do roku.

Kliknij raźno ten odnośnik – przeczytasz w tamtym miejscu tak samo cenne treści. To wciągający wpis, który także jest godny uwagi.

To także dotyczy tego tematu – układ hamulcowy w samochodzie.

W czasie wymiany oleju trzeba również zmienić filtr oleju, a przy okazji, jeżeli już się jest u mechanika, również (http://www.programylojalnosciowe.pl/marketing-relacji.html) pozostałe filtry i płyny, jakie również regularnie powinno się wymieniać. Kolejnym elementem, który potrzebuje regularnej wymiany, choć już nie tak często, są hamulcowe klocki. Z reguły wytrzymują one pięćdziesiąt tysięcy kilometrów, ale w czasie wizyt w warsztacie należy kontrolować ich stan, gdyż ich całkowite wytarcie może uszkodzić tarcze i zmniejszyć siłę hamowania. Trochę więcej można przeczytać tu – .

Co kilka sezonów niezbędne będzie także zmienienie opon, gdyż one także ulegają naturalnemu zużyciu, a auta wyposażone w silnik z rozrządem również co kilkadziesiąt tysięcy będzie czekać odwiedzenie dobrego warsztatu. Wymieniając części w pojeździe trzeba kupować jedynie dobrej jakości, które przede wszystkim będą bezpieczne, a poza tym dłużej posłużą. Niestety w naszym kraju motoryzacja jest na trochę innym pułapie niż na zachodzie Europy, i niestety coraz częściej widzi się kierowców którzy kupują istotne dla bezpieczeństwa podzespoły używane, nie wiadomo skąd pochodzące.