Podstawowe typy bankowych produktów, krótki przegląd ich wad i zalet.

Wielu osobom przygoda z bankami ogranicza się jedynie do utrzymywania konta oszczędnościowego, na jakie będzie się przelewać wynagrodzenie. Niektóre osoby mające trochę wolnych środków mogą się także zdecydować na założenie lokaty terminowej, na której mają oszczędności.

pożyczka

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak w przypadku, kiedy trzeba będzie w jakiś sposób zdobyć pieniądze, to wtedy także można zwrócić się do banku o jakąś pomoc. Banki mają w swojej ofercie wiele produktów dla osób potrzebujących pieniędzy. Najbardziej popularne są zwyczajne pieniądze (zobacz pożyczki pod zastaw mieszkania) gotówkowe, w wielu bankach można je otrzymać w bardzo prosty sposób, bez konieczności dostarczania dokumentów o formie zatrudnienia czy wysokości zarobków. firmy (polecamy https://www.forsel.pl/wroclaw/kredyty-pozyczki) takie z reguły udzielane są na okres do kilku lat, jednak ich sporym minusem jest dość wysokie oprocentowanie, znacznie wyższe w porównaniu do innych bankowych produktów. Lecz ich dużym plusem jest to, że można je wydać na co się chce, nie ma potrzeby chwalenia się później, na co przeznaczono środki. Czytaj też ludzi, którzy lubią mieć elastyczność finansową bardzo polecane są karty kredytowe. W największym skrócie taka karta umożliwia właścicielowi używanie z pieniędzy, których nie posiada on w danym momencie na rachunku. Oczywiście nie da się z tego korzystać bez ograniczeń, każda karta będzie bowiem miała jakiś ustalony limit. Dużą zaletą kredytowej karty jest to, że przez jakiś czas nie będzie się płacić żadnych odsetek od środków, które się wykorzysta. Jeżeli się spłaci wszystko zanim ten czas minie, to nie poniesie się w danym miesiącu żadnych opłat związanych z użytkowaniem karty.

chwilówki

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Zupełnie odmiennych produktów będą potrzebować osoby które chcą kupić nowe mieszkanie. W ich sytuacji najlepiej sprawdzą się kredyty hipoteczne. Sposób ich przyznawania jest znacznie bardziej czasochłonny, ponieważ oprócz zaświadczeń o zarobkach konieczne będzie przedstawienie dokumentów związanych z kupowanym lokalem. Dzięki temu, że zabezpieczeniem kredytu jest nieruchomość, to mają dużo mniejsze oprocentowanie niż zwykłe pożyczki Zobacz też .