Czemu powinniśmy nabywać owoce i warzywa na targu? Jakie mamy zalety tego rozwiązania?

Chociaż w każdym supermarkecie jest duży wybór warzyw i owoców, to trzeba wiedzieć, iż nie są one tak świeże na jakie wyglądają. Na pewno lepiej kupić te produkty na targowisku czy w pobliskim warzywniaku. Duża część warzyw oraz owoców znajdujących się w marketach jest importowanych. Dlatego nim trafią na sklepowe półki muszą przebyć setki, a nierzadko i tysiące kilometrów.

Targ

Autor: Guillaume Speurt
Źródło: http://www.flickr.com
Produkty podczas tego typu przejażdżki tracą dużo składników odżywczych, pogarsza się także ich smak. Zamiast kupować produkty z importu, lepiej wybierać te z naszej rodzimej produkcji.

Po przestudiowaniu tego tekstu, odkryj także (www.screenmed.pl/o-nas/) inne wiadomości na przedstawiany temat, które będą podobnie wciągające.

A to głównie dlatego, że są świeże, gdyż nie musiały pokonywać w transporcie setek kilometrów, są świeżo zebrane. Przy okazji, nie każdy wie, lecz często owoce przywożone z innych stron świata zbierane są wcześnie aby mogły dojrzeć podczas transportu.

W pobliskich warzywniakach odnajdziemy sezonowe warzywa z kraju, są zrywane w momencie, gdy dojrzeją, są więc przechowywane krótko. Przez to mogą zachować wiele wartości odżywczych. Na targowiskach w związku z tym wystawiane są owoce, które posiadają właściwie jeden dzień ważności. Te owoce i warzywa posiadają lepszy wygląd, smak oraz zapach.

Zawsze zresztą te płody rolne, które dojrzewają w sposób naturalny będą atrakcyjniejsze pod wieloma względami od tych, które są przechowywane w kontenerach. Gdy się tam znajdują bezpowrotnie zatracają swoje dobre właściwości. Sieciówki mają zdecydowanie bardziej skomplikowane metody dystrybucji, w związku z tym nie można mieć pewności w jakich warunkach były przetransportowywane. Takie duże sklepy zawsze też kierują się oszczędnościami co stawiają przed jakością.

Natomiast, gdy robimy zakupy na lokalnym targu to wspieramy krajowych wytwórców.http://www.sklep.acana.com.pl/57-zabawki-dla-psow zabawki dla psówI to nieistotne czy mieszkamy w małym miasteczku, na wiosce czy w większym mieście jak Wrocław. Większość ludzi utożsamia targi z małymi miasteczkami, tymczasem i w tych największych miastach znajdują się targi, na przykład stoiska targowe Wrocław. W naszym kraju pomimo rozwoju hipermarketów, targi są niezmiernie popularne a do tego nie wydaje się, żeby coś miało to zmienić. Jest to dobry objaw, należy się cieszyć, że posiadamy wybór pomiędzy jedzeniem z dużego sklepu a takim ze straganu.