Fabryczne wyposażenie auta często nie jest najwyższej jakości

W związku z tym rynek motoryzacyjnych dodatków niezwykle dynamicznie zaczął się rozwijać, ponieważ coraz więcej osób chce w jakiś sposób poprawić prezencję lub funkcjonowanie swojego auta.

Jednym z najczęściej modyfikowanych części wyposażenia jest nagłośnienie wnętrza.

Jeżeli sądzisz, że prezentowany tutaj wpis jest wartościowy oraz poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a zobaczysz więcej informacji profesjonalny tuning.

Zamontowane fabrycznie radio i głośniki większości ludzi starczają, lecz dla miłośników dobrej muzyki jest to stanowczo za mało.

Radio

Autor: Jason Cartwright
Źródło: http://www.flickr.com

Fabryczne nagłośnienie samochodu na pewno im nie wystarczy, lecz szczęśliwie propozycja firm zajmujących się produkcją sprzętu audio jest dość obszerna. Rzecz jasna trzeba liczyć z jakimiś kosztami takich modyfikacji, najwięksi maniacy potrafią bowiem wydać kilkadziesiąt tysięcy za kompletny zestaw. W praktyce zwykły sprzęt tak drogi nie będzie, ale pamiętać należy o tym, że za sto złotych dobrego nagłośnienia w samochodzie się nie zrobi. Aby system audio spełniał swoje zadanie, to będzie potrzeba kwoty co najmniej kilka razy większej, ale też jakość muzyki będzie bez porównania.

Wnętrze samochodu

Autor: Doc Searls
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszą częścią wszystkich zestawów jest dobry radioodtwarzacz. Nie można tu iść na kompromis, jeśli będzie on kiepski, to najdroższe kolumny i wzmacniacze nic nie pomogą. Należy tu postawić na firmę, która specjalizuje się w urządzeniach samochodowych, wtedy będzie się miało pewność, że zestaw zagwarantuje należytą jakość muzyki.

Porządne radio należałoby podpiąć pod dobre głośniki, w innym przypadku szkoda tak dużo za nie płacić. Fabryczne nie będą się nadawać do dobrego zestawu, więc trzeba je wymienić na takie, które będą odpowiadały jakością radioodbiornikowi, który się wybierze. Świetnie będą się tu sprawdzać zestawy komponentowe, które się składają z kompletu głośników nisko i wysoko tonowych, spora liczba klientów wybiera także głośniki dwu lub trójdrożne. Do kompletu należy jeszcze zakupić odpowiednio silny car audio wzmacniacz, zamówić dobrej jakości kable do połączenia wszystkiego i można się będzie cieszyć doskonałym brzmieniem.