Rozważania w kolejce do stacji benzynowej – w jaki sposób wynalazki zmieniają rzeczywistość?

Wokół nas jest wiele przedmiotów do jakich jesteśmy tak przyzwyczajeni, że z reguły ich nie zauważamy. Po prostu je używamy, bez głębszego zastanowienia się. I co zabawne, gros z nas uważa, że te obiekty istnieją od zawsze. Często nawet nie wiemy, kto jest odpowiedzialny za tenże wynalazek. Zwykle są to proste sprzęty, nie wyposażone w migoczące diody, nie wydające brzmień i nie porażające kolorami, a pomimo to takie proste rozwiązania śmiało możemy nazwać rewolucyjnymi.

wycieraczka

Niemal każdy człek – gdyby mu zadać pytanie: jaki wynalazek łączy prostotę i rewolucyjność – pewnie wymieni dosyć już stary przedmiot – żarówkę. Innymi tego rodzaju obiektami będą wycieraczki do samochodu.

Jeżeli nie masz pewności, czy umieszczone na niniejszej stronie wiadomości są dość dokładne, to zobacz źródło (http://www.zabudowy-samochodowe.pl/tuba-dachowa-klamry-safeclamp/), które zostało wykorzystane do napisania tego tekstu.

Co może być zaskoczeniem, pierwszy raz zastosowano je w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku. O rewolucyjnym charakterze tego nowego narzędzia (a z pewnością o jego skuteczności) świadczy fakt, iż do wynalazku przypisuje się kilku badaczy, a pewne ulepszenie tegoż wynalazku wywołało długotrwałą batalię patentową w sądach. Jednym słowem, jak mówi stare przysłowie „sukces posiada wielu ojców, a klęska jest sierotą”. Potwierdza się ono całkowicie.

Ciekawostką jest, że jednym z aspirantów do autorstwa jest wynalazca polskiego pochodzenia – Józef Hoffman. Dobrze byłoby o tym pomyśleć nabywając na pobliskiej stacji benzynowej wycieraczki Bosch, szczególnie jeżeli kupujący jest pianistą, ponieważ (co najbardziej zaskakujące) wynalazca ten był kompozytorem i pianistą. Można zatem być zapomnianym trochę muzykiem, a zarazem sławnym wynalazcą. Frapuje mnie czasem, w jaki sposób radzono sobie z opadami atmosferycznymi przed rozpoczęciem przemysłowej produkcji wycieraczek do samochodu. Porównaj z informacjami na portalu

Obecnie narzekamy jedynie na oblodzenie naszych samochodów, choć spotkałem się już z urządzeniami które można uregulować tak, że gdy rano będziemy wsiadać do samochodu, będzie on już należycie nagrzany (tzw.

Jeżeli chcesz poznać większą ilość wiadomości na prezentowany temat, to użyj strony, na której odnajdziesz podobne informacje – po prostu kliknij tutaj.

czasowy włącznik ogrzewania). Rzecz jasna można sobie radzić w sposób bardziej analogowy, ale jest to rozwiązanie dla ryzykantów; to znaczy na Syberii zdarza się, że właściciele samochodów rozpalają ogień pod samochodem. Jednak zalecałbym to pierwsze, dużo bezpieczniejsze podejście.