W jaki sposób starać się o kredyt na budowę domu?

Marzenia o własnym domu towarzyszą wielu osobom, które nie mogą sobie wyobrazić życia bez przepięknego ogrodu, przestronnej kuchni, w jakiej będą mogły jeść posiłek z całą rodziną i werandy, na jakiej w słoneczne popołudnie będzie można poczytać ulubioną książkę. Niestety większość ludzi nie może postawić domu bez zaciągania kredytu, dlatego warto jest zorientować się, jak mamy się o niego ubiegać, jeżeli w najbliższym czasie zamierzamy rozpocząć działania związane z podpisaniem umowy.

Kredyt na mieszkanie

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com
Starania wyglądają właściwie tak samo, jak w przypadku zaciągania kredytu mieszkaniowego. Jedyną różnicą jest fakt, że nie kupujesz nieruchomości, ale chcesz ją postawić. Na początek zasadniczy jest wybór banku, jakiego oferta oraz warunki będą nam pasować. Najkorzystniej jest udać się do kilku instytucji i poprosić o zaprezentowanie możliwej dla nas oferty, a potem dopiero podjąć określone decyzje. Dzięki temu będziemy mieć większy pogląd, zatem wybór stanie się prostszy.

Później trzeba umówić się na spotkanie z doradcą kredytowym, który obliczy naszą zdolność, skontroluje wiarygodność kredytową (kredytach (zobacz pożyczka pod zastaw działki rolnej)) i poda informacje odnoszące się do wkładu własnego, gdyż kredyty zazwyczaj wymagają określonej kwoty, jaką będziemy mogli wpłacić na początku. Jeśli nie chcemy wpłacać niniejszego wkładu, niezbędne będzie innego rodzaju zabezpieczenie, na przykład wykupienie ubezpieczenia. Istotne są też dokumenty, jakie powinniśmy złożyć do banku. Są to nade wszystko zaświadczenia o osiąganych zarobkach oraz o zatrudnieniu, o jakie powinniśmy prosić naszego aktualnego pracodawcę.

W przypadku osób prowadzących własną działalność gospodarczą, potrzebne będą jeszcze deklaracje PIT, wyciągi z konta, a także umowy i inne dokumenty, jakie wskazują na zarejestrowanie w urzędach. Trzeba również przynieść dokumenty ukazujące status nieruchomości oraz oczywiście złożyć wniosek o kredyt. Poza tym potrzebne jest pozwolenie na budowę domu albo umowa z deweloperem. Potem czekamy już jedynie na otrzymanie kredytu i możemy myśleć o naszym nowym domu, który wkrótce stanie. Polecamy kredyt pod kredyty (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania)y–>

Wiedząc, jak postępować, łatwiej będzie ci rozpocząć starania i szybciej dostaniesz kredyt, który jest Ci niezbędny. Kup ładną działkę w miłym otoczeniu, gdyż już niedługo zaczniesz tam budować dom, a najważniejsze to czuć się dobrze w miejscu, do którego będziemy każdego dnia wracać.