Bezpieczny kierowca

Każdy z kierowców wie dobrze że najważniejsze jest bezpieczeństwo jazdy. Ale na to zagadnienie składa się parę odrębnych problemów. Tak więc na bezpieczeństwo użytkowania samochodu wpływa w znacznym stopniu technika jazdy kierowcy.

wejdź tutaj

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com
Jest oczywiste że właściwe dopasowanie szybkości do warunków jazdy na drodze w decydujący sposób oddziałuje na ograniczenie ryzyka wypadku. Badania pokazują iż zmniejszenie szybkości pojazdu już o dziesięć kilometrów w stosunku do dopuszczalnej na konkretnym odcinku drogi szybkości, w znaczący sposób wpływa na poprawienie reakcji kierowcy na niespodziewane zdarzenie na drodze. Jednym słowem, te – wydawać by się mogło – niewielkie różnice w czasie zaledwie wycinka sekundy mogą nam ocalić życie lub chociaż oszczędzić kosztów związanych z reperacją auta.

Warto na drodze stosować dwie stare ale dobre reguły. Pierwsza to reguła ograniczonego zaufania. Oznacza to iż jadąc samochodem musimy zakładać że ktokolwiek może popełnić błąd, na co powinniśmy być przygotowani. Druga wytyczna

Czerwone auto

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com

– spiesz się powoli.

Masz spory problem ze znalezieniem dobrego rozwiązania Twego kłopotu? Na pewno skutecznie pomoże Ci ta strona tuning audi a6.

Oznacza to aby rozpocząć podróż tak wcześnie aby dojechać do celu z jakimś marginesem czasowym na nieprzewidziane wypadki takie jak niespodziane roboty na trasie przejazdu. Należy również pamiętać że roztropny kierowca wybierając się w dłuższą podróż, czyli taką która trwa ponad kilka godzin powinien zaplanować czas na odpoczynek, króciutki spacer a jeśli potrzeba nocleg w międzyczasie tak by kierowca prowadził auto jak najbardziej wypoczęty.

Zobacz bez marudzenia ten wpis ze strony prezentującego zbliżone materiały, ponieważ on z pewnością też jest godny Twojej uwagi.

Jednak na bezkolizyjne kierowanie samochodem wpływa nie tylko postępowanie kierowcy jak też jego wprawa. Drugim tak samo istotnym elementem mającym wpływ na bezpieczeństwo podróżowania jest stan pojazdu.

Jednym z bardziej ważkich składników wpływających na bezpieczeństwo są odpowiednie do pory warunków pogodowych opony. Najlepiej gdy są to produkty znanej firmy, dla przykładu opony zimowe Michelin (sprawdź to). Fabrykanci przestrzegają, żeby opony jakich w danym momencie nie używamy przechowywać we właściwych warunkach, zatem w suchym i chłodnym miejscu (tak by zahamować proces starzenia się opon). Ze względu na rozmiar opon ich przechowywanie może być uciążliwe, warto zatem wystukać w przeglądarkę wyrażenie: przechowalnia opon ceny Poznań, po czym wybrać pasujący nam punkt.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*