W jaki sposób da się zdobyć środki dla firmy korzystając z dotacji oferowanych przez Unię Europejską.

Wejście Polski do Unii Europejskiej jedenaście lat temu spowodowało wiele ważnych zmian. Wraz z tym pojawiła się ogromna szansa dla przedsiębiorstw oraz firm, bo z Unii zaczął płynąć coraz większy strumień pieniędzy przeznaczonych na najróżniejsze dotacje i dofinansowania.

Przedsiębiorcy na początku niechętnie do tego podchodzili, lecz bardzo szybko przekonali się o bardzo dużych korzyściach możliwych do osiągnięcia. W wielu przypadkach właśnie dzięki pieniądzom z Unii udało się zrealizować pomysły, które bez takiego wsparcia nie miałyby racji bytu. Od ponad dekady, od kiedy system dotacji unijnych na rozwój firmy działa, skorzystało z jego pomocy dużo firm z różnych branż, na najbliższe lata także zostały przewidziane duże środki do rozdzielenia. Co roku zmieniają się kryteria ich przyznawania i inne cele będą priorytetowe, warto więc śledzić cały czas, na co w określonym czasie postawili urzędnicy.

Czy ta tematyka przykuła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę shockvertising, która odnosi się do omawianej sprawy, więc na pewno też Cię zaintryguje.

Dotacje są dostępne dla wszystkich firm, ale rzecz jasna aby je otrzymać trzeba spełnić sporo formalności.

Unia Europejska

Autor: Yukiko Matsuoka
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu przedsiębiorców nawet się nie przymierza do wzięcia dotacji, wychodząc z założenia że dofinansowania unijne dla firm są zbyt trudne do dostania. Faktycznie nie da się ich otrzymać jedynie z tego powodu że się będzie się chciało, ale z drugiej strony nie można też powiedzieć że są niemożliwe do uzyskania, szczególnie jeżeli się profesjonalnie zabierze za przygotowanie wszystkiego. Podstawową sprawą będzie wybranie obszaru, w którym ktoś chciałby starać się o dofinansowanie i wymyślenie tam pomysłu, jaki taka dotacja by obejmowała. Jeśli to będzie już załatwione, to następnym krokiem będzie przygotowanie odpowiedniego wniosku. W tym przypadku można skorzystać ze wsparcia jednej z profesjonalnych firm zajmujących się takimi sprawami, dzięki ich doświadczeniu i wsparciu można będzie wszystkie dokumenty opracować w taki sposób, aby spełniały one oczekiwania urzędników.

Sprawdź inne pokrewne bardzo użyteczne źródło informacji na objaśniany problem – kliknij tutaj i poznaj więcej w serwisie program e-pity online.

Temat poruszony na . Po wysłaniu gotowego wniosku trzeba niestety chwilę poczekać na wyniki konkursu i jeżeli wszystko się pomyślnie uda, to można będzie rozpocząć proces realizacji planu.