Na jakie aspekty zwrócić uwagę odkupując używane auto?

Mnóstwo osób chcąc kupić auto, wybiera raczej używane. W wielu przypadkach jest to spowodowane oczywiście kwestią ceny. Samochody z drugiej ręki bywają najczęściej o wiele tańsze, jednakże nie zawsze ich jakość jest zadowalająca. Zanim zatem zdecydujemy się na zakup używanego pojazdu, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka znaczących spraw.

Ludzie sprzedający swój samochód, zwykle chwalą go w samych superlatywach.

Spójrz – stworzyliśmy wyjątkowo dla Ciebie kolejne łącze do serwisu (http://www.galeriaoswietlenia.pl/1746-zarowki). Tam znajdziesz dużo przydatnych wiadomości na powyższy temat.

Bardzo często jednak po konsultacjach z fachowcem wychodzi na jaw, iż jednak pojawiają się różne wady, jakie skrzętnie zostały pominięte przez sprzedającego. Warto więc spróbować znaleźć różnego typu mankamenty i usterki zanim postanowimy kupić konkretny samochód.

silnik samochodowy

Autor: Ryan Gsell
Źródło: http://www.flickr.com

Początkowo należy spojrzeć uważnie w głównej mierze na silnik, który niekiedy kryje najwięcej śladów wieloletniego użytkowania pojazdu. Zazwyczaj sprzedawcy próbują skrzętnie zatuszować wszelkie bolączki silnika, ukrywając m.in.

Czy wiesz, że kolejne bardzo absorbujące artykuły są tuż obok? Sprawdź i zerknij na źródło info (https://www.intersport.pl/sporty/rowery/odziez-rowerowa/rekawice-rowerowe-meskie.html), a niewątpliwie odczujesz satysfakcję.

wszelkie ślady wycieków. Należy zatem spojrzeć w każdą szczelinę, aby odkryć samodzielnie wszelkie wady. Niezwykle istotne jest także, aby posłuchać pracy silnika, wychwytując wszelakie nieodpowiednie obroty czy inne niepokojące odgłosy, jakie mogą świadczyć o ewentualnych usterkach. Bardzo ważna bywa również jazda próbna, podczas której także powinny ujawnić się niektóre nieprawidłowości.

Następnym niezwykle ważnym elementem naszej kontroli powinna być geometria kół. Jeśli nie potrafimy sami ocenić, czy wszystko jest w porządku, warto zaczerpnąć rady specjalisty (dla zainteresowanych – kliknij). Każdy profesjonalny autoserwis powinien służyć nam radą w tej kwestii. Warto się przyjrzeć również podłodze oraz wzmocnieniom pod kątem korozji niektórych części. Niestety w tej sytuacji kupno samochodu pokrytego rdzą może wiązać się z ogromnym wydatkiem, który bardzo często może okazać się w konsekwencji totalnie niekorzystny. Dlatego właśnie przed podjęciem finalnej decyzji o zakupie auta, musimy dokładnie zapoznać się ze stanem najważniejszych elementów – najlepiej jest to zrobić wjeżdżając na podnośnik tudzież kanał. Dopiero wtedy, gdy będziemy pewni, że wszystkie ewentualne usterki zostały przez nas wykryte i będziemy w stanie tanim kosztem je wyeliminować, powinniśmy rozważyć możliwość zakupu konkretnego pojazdu używanego.