Co zrobić żeby nie stracić na złomowaniu auta?

Jeżeli nasz samochód nie przedstawia żadnej wartości lub chcemy się go pozbyć możliwie szybko, najprostszym sposobem jest oddanie go na złom. Stacja złomowania pojazdów z której usług mamy zamiar skorzystać, powinna mieć upoważnienie wojewody do wydawania zaświadczeń o kasacji pojazdu. Jest to dokument konieczny do wyrejestrowania samochodu.

Kasacja aut

Autor: free photos & art
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli samochód jest znacznie uszkodzony, powinniśmy poszukać w sieci ofert w których właściciele firm oferują bezpłatne dostarczenie auta na plac. Wystarczy wystukać w wyszukiwarce poszukiwany temat np. : złomowanie pojazdów. Wcześniej nie zaszkodzi jednak skontrolować oferty innych firm. Wtedy zyskamy pewność, iż pozbyliśmy się auta na korzystnych warunkach. Jeśli to my jesteśmy właścicielem danego pojazdu, wymagane będzie osobiste stawienie się w auto złom Lublin osobiście.

W sytuacji gdy w dowodzie są dane współwłaściciela, powinien pojechać na miejsce razem z nami lub, jeśli to niemożliwe, upoważnił nas pisemnie do załatwienia wszystkich formalności w jego imieniu. Samochodów oddanych do stacji demontażu nie mamy możliwości ponownie zarejestrować albowiem znaczna część firm typu kasacja pojazdów Nowiny rozbiera je na części, które następnie sprzedaje. Więcej tu

W prawie każdym wraku zamontowane są części, które można sprzedać. W wielu przypadkach udaje się w ten sposób osiągnąć kwotę wyższą niż w momencie sprzedaży kompletnego pojazdu. Najszybszym rozwiązaniem jest wystawienie oferowanych elementów w internetowych serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych.

Jeżeli fascynuje Cię omawiane zagadnienie, oferta omawia drobiazgowo ciekawe zagadnienia, które okażą się niezwykle zajmujące.

Zazwyczaj najwięcej można zarobić nie na listewkach czy elementach wyposażenia wnętrza, ale na silnikach, zawieszeniach, układach elektronicznych oraz częściach karoseryjnych takich jak maska, błotniki, zderzaki, drzwi, klapy. Więcej tu .

Kasacja pojazdów

Autor: John Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego sposobu zagospodarowania pozostałości skorzystać mogą głównie posiadacze garaży i zamkniętych posesji. Poza tym wymaga to czasu i dostępu do potencjalnych kupców. Gdy nie czujemy się na siłach, auto złom zajmie się naszym samochodem.