Rynek pracy w Przemyślu

Wybieranie studiów pod kątem popytu na zawód to w rzeczywistości loteria. Pamiętam, gdy w latach 90-tych było zapotrzebowanie na kadrę zarządzającą (marketing i zarządzanie). Potem pojawił się w kraju system bankowy z prawdziwego zdarzenia. Osoby prowadzące szkolenia zarabiały spore pieniądze, lecz po jakimś czasie pensje zmalały ponieważ ludzi z takimi kwalifikacjami było po prostu coraz więcej.

Musimy więc uwzględnić, że zanim skończymy swój uważnie przeanalizowany strategicznie kierunek studiów, zapotrzebowanie na ten zawód się zmieni. Obecnie wystarczy odwiedzić fora, portale poświęcone pracy by przekonać się, które profesje w Przemyślu są pożądane na rynku. (Sprawdź oferty pracy samodzielna księgowa) Pracodawcy ogłaszają, że największe braki przejawiają się w kategorii wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalności. Pomimo wyraźnego spowolnienia w branży budowlanej nadal pojawiają się problemy ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych.

praca księgowa

Źródło: sxc.hu

Nadal na względnie szybkie znalezienie pracy będą mogli liczyć doświadczeni technicy wszelakich specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Bezustannie mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi.

Brak kierowców samochodów ciężarowych z potrzebnymi uprawnieniami to także bolączka pracodawców. Nie zapominajmy, iż istotne w tym zawodzie są kwestie dyspozycyjności, gotowości do podróży zagranicznych, a także znajomość któregoś z obcych języków. Bezrobotnych spełniających owe kryteria nadal zdecydowanie brakuje.

praca jako redaktor

Autor: Shannon Hauser
Źródło: http://www.flickr.com

Tak jak w ubiegłych, wśród pracodawców najbardziej pożądani są specjaliści od tworzenia oprogramowania. Żyjemy w czasach, gdzie każde przedsiębiorstwo pragnąc odnosić pomyślne wyniki, musi być zaopatrzona w szereg systemów czy aplikacji wspomagających zarządzanie.
Odwiedzajmy fora, portale poświęcone pracy (oferty pracy Przemyśl) – udzielajmy się.

Nie sądzisz, że to jest bardzo dobry czas, żeby uzyskać zupełną pewność, że umieszczone wiadomości są zgodne z prawdą? Jeśli tak, to ten zweryfikuj serwis tutaj.

A może sami prowadzimy bloga, i posiadamy chęci by połączyć pracę z pasją szukając etatu w redakcji portalu internetowego czy też lokalnej gazety (praca redaktor). Internet to potężne okno na świat, dlatego otwierajmy je jak najszerzej.