Jaki jest dobry montaż wycieraczek samochodowych w pojazdach?

Wycieraczki w różnorodnych maszynach są bardzo ważnym elementem. Umożliwiają oczyszczanie szyb z wody i zanieczyszczeń, które obniżają widoczność kierującego i pasażerów. Wbrew przekonaniu niektórych nie są wykorzystywane tylko w samochodach osobowych i ciężarówkach, ale także w pojazdach szynowych czy łodziach. We wszystkich tych maszynach wykorzystywane są do jednego celu. Istnieją jednak w dużej liczbie rodzajów i kształtów, ponieważ rozmaite pojazdy mają różny kształt okien i ich wielkość.

Zazwyczaj elementy wykonują drogę po torze w kształcie wycinka koła, choć bywają to też zupełnie inne formy. Przykładem są wycieraczki samochodowe 550/450 mm, jak również podobne w wielu różnych wielkościach. Tego rodzaju produkty do samochodów można nabyć w wielu rozmaitych miejscach, również producentów wytwarzających wycieraczki jest bardzo wiele. Elementy te muszą być wymieniane regularnie, ponieważ stosunkowo szybko ulegają zużyciu.

Różne typy mocowania

felgi samochodowe

Autor: Ryan Gsell
Źródło: http://www.flickr.com

Wycieraczki samochodowe i inne mogą być mocowane różnymi metodami. Uzależnione jest to przede wszystkim od rodzaju pojedynczej wycieraczki. Jeszcze kilkanaście lat temu w sumie we wszystkich samochodach używane były wycieraczki Ze specyficznym metalowym stelażem. Jego wadą było jednak to, że stosunkowo mocno rdzewiał. Obecnie o wiele częściej wykorzystuje się nowszy model wycieraczek, który już nie ma tego metalowego elementu. Są to tak zwane wycieraczki miękkie, które mocno przylegają do mytej szyby. Przykładowe wycieraczki samochodowe 550/475 mm (wycieraczki 550/475 mm) mogą pojawiać się w każdym z tych typów.

Dopasowywanie wielkości wycieraczek

Wycieraczki samochodowe pojawiają się w rozmaitych wielkościach. Mogą być one oznaczane na rozmaite sposoby, niekiedy na przykład za pomocą cali. Nabywając nowe wycieraczki należy w pierwszej kolejności patrzeć na to, by rozmiar dobrany był właściwie. W innym przypadku elementy te nie będą prawidłowo spełniały swojej roli; w sytuacji zbyt krótkich mogą nie czyścić wystarczająco rozległych fragmentów szyby, zbyt długie natomiast zwykle nie przylegają do szkła odpowiednio. Współcześnie producenci wycieraczek samochodowych starają się rozwiązać ten problem za pomocą specjalnych adapterów dodawanych do produktów.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź także ten link. Inne tego typu wiadomości przeczytasz również tutaj (http://www.marexopony.pl/kontakt).

W ten sposób możliwe jest użycie różnych rodzajów wycieraczek w różnych samochodach.