Wieczór zimowy z książką czyli wszystkie zalety czytelnictwa w naszym codziennym życiu.

W zimie, kiedy mróz trzaska za oknem i puchata czapa śniegu przykrywa całą ziemię, chętnie wskakuje się do ciepłego łóżeczka z kubkiem rozgrzewającej herbaty oraz ciekawą książką. Jeśli posiada się na tyle wolnego czasu, dobrze jest przeznaczyć chwilkę na cudownie błogie lenistwo. Nic skuteczniej nie regeneruje, jak czas poświęcony wyłącznie dla siebie, kiedy otoczenie i jego problemy przestają mieć znaczenie, a w głowie pojawiają się sceny z czytanej właśnie książki.

By ten relaks przebiegał bardziej przyjemnie, warto zawczasu urządzić to miejsce tak, żeby ciepło robiło się nawet od patrzenia na wygodną sypialnię. Uspokajająco ciepłe oświetlenie, włochaty dywan na podłodze, to elementy budujące nastrój dla relaksu.

Kocyk La Millou 70x80 Małpki Chabrowe

Autor: Calvado
Źródło: Calvado

W zimie doskonale sprawdza się pościel flanelowa.

Jeśli sądzisz, że opisywany tu wpis jest cenny i szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij ponadto ten link, a przeczytasz więcej nowości (https://acana.com.pl/karma/nasi-partnerzy-w-champion-petfoods/).

Kiedyś flanela kojarzyła się z nieprzewiewną syntetyczną powłoką, pod którą dawało się ewentualnie tylko spocić. Dziś wysokogatunkowa pościel flanelowa wykonana jest z bawełnianej przędzy, posiada niesamowite wzory oraz niewiarygodnie żywe barwy, które nie schodzą od razu po pierwszym wypraniu. Wzory da się dobrać tak, by pasował do kolorystyki sypialni, lecz można także zaszaleć i zimą sprawić sobie na przykład pościel kraina lodu (tu ) lub przeciwnie, zaszyć się w pościeli ubranej w powłokę z egzotyczną wysepką pełną kolorowych trzcinowych parasoli i zielonymi palmami.

Dla dopełnienia komfortu cieplnego, warto otulić się koc. Koce wełniane nadal są modne, lecz w roli leciutkiego ocieplacza dobrze wypadnie mięsisty koce z mikrofibry.

Jeżeli sądzisz, że prezentowany tutaj tekst jest interesujący i szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a przeczytasz więcej informacji lampydodomu.pl!

Z takim zestawem żadna zawierucha nie będzie już groźna. Aby wzmocnić nastrój chwili, niech w tle tli się skąpe światełko palącego się kadzidełka, a z głośników niech leci nastrojowa muzyka jazzowa. To chyba najlepszy rodzaj muzyki do słuchania w długie zimowe wieczory. Jedynym problemem może okazać się późniejsza konieczność opuszczenia przytulnego legowiska, jednak o tym na razie można zapomnieć i tyle ile się da cieszyć się kilkoma chwilami tylko i wyłącznie dla siebie samego.