Który Internet dla firmy?

Aktualny biznes bez swobodnego dostępu do Internetu? Nierealne! Nawet jeśli powiedzmy piekarnie czy restauracje w zasadzie mogą radzić sobie bez właśnie Internetu, to jednak w akurat przypadku pozostałych branż jest to niemożliwe. A zresztą i wcześniejsze przykłady bądź co bądź są nieco podane na siłę. W takim razie trzeba ustalić jedną rzecz: jeśli mamy biznes, nie zamierzamy w najbliższych kilku miesiącach przejść na emeryturę, bez żadnego cienia wątpliwości nie powinniśmy przeoczyć ogromnego oddziaływania Internetu na świat interesów. Mowa o naszym państwie, choć Anglia, Kanada, Rosja albo Australia mają podobnie. Nie ma większego sensu dawać internautom korków z geografii, skupmy się na Internecie.

kabel sieciowy

Autor: Robbie Sproule
Źródło: http://www.flickr.com
Który dostawca Sieci jest faktycznie stworzony dla krajowego biznesu? Cóż, jeśli w grę wchodzi internet biznes – http://www.inoffice.pl/centrum-biznesowe-wierzbowa/ – (polecamy stronę w wolnej chwili), a więc nic dla przeciętnego Kowalskiego, którego głównie interesuje błyskawiczne oglądanie filmów na Youtube oraz ściąganie plików z Torrentów, bardzo ważnym czynnikiem jest brak awarii.zobacz ofertę prawo autorskie prawo autorskieNawet bardzo krótkie awarie są w stanie nie tyle zirytować, lecz także bądź co bądź narazić na znaczne straty finansowe. W następnym akapicie wszyscy zainteresowani pewnie spostrzegą, że co jak co, ale nie ma najmniejszego sensu szukać oszczędności na biznesowych rozwiązaniach internetowych…

Czyli gdy jednak wybierzemy coś tańszego, zapewne będziemy mieć nieco powodów do narzekania na właśnie awarie. To prawdopodobny scenariusz, chociaż na szczęście nie jest tak, że w każdym przypadku najbardziej korzystna pod względem cenowym oferta internetowa jest gorsza. Jednakże to mała przestroga, trzeba uważać na dostawców, bo różnie bywa.

Następny parametr – szybkie łącze. Internet powinien być bardzo szybki, pracownikom będzie się sporo lepiej pracowało! Jakiś czas temu został opublikowany ranking państw, w których ludzie posiadają najszybszy dostęp do Sieci – warto sprawdzić ten serwis. Niestety Polska nie jest w czołówce, chociaż i tak z szybkością wcale nie jest tak beznadziejnie. Należy jeszcze potrafić oddzielić duże aglomeracje miejskie od niewielkich miejscowości, wsi. Zatem dobry Net w biznesie to podstawa.