Nowości związane z motoryzacją

Każdy wie, że panowie którzy pracują w warsztatach samochodowych to najczęściej hobbyści. Osoby, które kochają samochody chcą wiedzieć wszystko na ich temat i chcieliby umieć je ulepszyć. Ale część osób, która twierdzi, że jest pasjonatami motoryzacji, ale okazują się nimi tylko w teorii. Nie umieją nic zrobić przy samochodzie, nawet zmiana koła zapasowego jest dla nich ogromnym wyczynem. A najprawdziwsza motoryzacja to o wiele więcej niż informacje z czasopism branżowych, musimy czuć zapach smaru i oleju, powinniśmy ubrudzić sobie ręce, by móc stwierdzić, że kocha się motoryzację.

Ford Mondeo

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre osoby są wielbicielami swojego auta. Na temat konkretnego modelu wiedzą bardzo dużo, potrafią coś naprawić samemu, o ile nie jest to bardzo poważna usterka i stale pielęgnują swój pojazd. Nie chodzi nawet o jakieś większe zmiany, a o to, że kupują nowe pokrowce, czy wycieraczki. Mają, co jakiś czas inną zawieszkę na lusterku i zawsze mają w samochodzie bardzo czysto. Przykładowe: link.

motor Honda

Autor: driver Photographer
Źródło: http://www.flickr.com

Auta i motory

Sporo osób twierdzi, że droga jest dla samochodów i kierowcy nie zważają za bardzo na ludzi jeżdżących na motorach. To jest widoczne u jednych i drugich kierowców. Jednak, kiedy rozpoczyna się sezon, gdy wiele osób przesiada się na motocykle, zaczyna się ogólnopolska debata na temat bezpieczeństwa na drogach. Bo motoryzacja – https://sklep.techkar.pl/produkty,2 – od dawna wzbudza ogromne emocje (zobacz ciekawe akcesoria: buty na motor). Rozpoczynając od tego, gdy robimy prawo jazdy, a kończąc na tym, kiedy dostajemy zdjęcie z fotoradaru. Każdej sytuacji towarzyszą emocje. Jednak, gdy już mamy prawo jazdy pamiętajmy, że nie tylko my uczestniczymy w ruchu i zamiast kląć na wszystkich jak słabo wszyscy jeżdżą, to dobrze zwrócić uwagę na to jak my uczestniczymy w ruchu.

Jeżeli chcemy coś zmienić w tej kwestii to trzeba zacząć od siebie, jeśli nasza kultura jazdy będzie właściwa, to zapewne zupełnie inaczej będzie nam się prowadziło każdy pojazd. Dajmy przykład innym, że bycie zmotoryzowanym, to też bycie odpowiedzialnym za to, co dzieje się na drodze za naszą sprawą. To, że potrafimy wyjść z opresji obronną ręka, nie jest równoznaczne z tym, że możemy szaleć na drodze. Nieważne, jaki mamy samochód, musimy patrzeć na znaki. Nie każde auto sportowe będą w pełni wykorzystane na naszych drogach, bywa, że żeby osiągnąć prędkość, którą może wyciągnąć nasze auto musielibyśmy wybrać się na autostrady do naszych sąsiadów.