Z reguły brak rezultatów jeśli chodzi o znalezienie pracy wiąże się z nieodpowiednim nastawieniem

Szukanie pracy nie jest łatwym zadaniem. Rzecz jasna do wyboru są przeróżne jej warianty – praca stacjonarna, mobilna, telepraca itp. Tak samo rozmaite są oferty. Codziennie pojawiają się nowe. Praca inspektor nadzoru, kucharz, asystentka – można wyliczać bez końca. Co więc sprawia, że jedni dostają pracę szybko, a inni szukają miesiącami i nie mogą znaleźć?

praca

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście najważniejsze jest tak naprawdę podejście. Można sobie tłumaczyć, że nie ma pracy, albo, że ta nie bo za mało płacą, a tamta nie gdyż oceń ten serwis http://domymax.pl za daleko z dojazdem, gdy w istocie sedno tkwi w tym, aby wiedzieć co tak naprawdę chce się robić (źródło artykułu). Z całą pewnością można stwierdzić, że wyłącznie osoba, która wie co chce robić w życiu i naprawdę jest ku temu zdeterminowana, może szybko dostać pracę i czuć z niej satysfakcję. Niestety jak wskazują badania wielu ludzi robi to co robi, bez większego zaangażowania bądź z konieczności. Pracują, gdyż muszą pracować, aby utrzymać siebie i rodzinę, pracują, gdyż (EMMI-kliknij na ten odnośnik) potrzebują kontaktów z innymi, pracują, tylko po to, aby mieć jakieś pieniądze. Oczywiście każdy z tych powodów jest istotny i nie powinniśmy ich bagatelizować. Jednak prawdą jest, że najbardziej zadowoleni z pracy są ci, którzy wykonują ją z uwielbieniem i pasją.

Żeby znaleźć pracę odwiedzamy różnorakie strony internetowe, które udostępniają oferty pracy Lubin (więcej na stronie), czy z kolei oferty pracy Grodzisk Mazowiecki bądź w innym mieście. Jeżeli nie wiemy co de facto w życiu chcielibyśmy robić, będziemy oczywiście wysyłać CV na te oferty, co do których spełniamy wymagania lub, które chociaż trochę nas zaciekawią. Wielu jest również zdania, że powinno się brać ”jak leci”, gdyż nie ma co przebierać. Rzecz jasna w przypadku jednych takie podejście skutkuje, że wcześniej czy później dostają jakąś pracę, w przypadku innych natomiast kończy się to finalnie niepowodzeniami bądź szybką rezygnacją z pracy, która w realu okazała się całkiem nie adekwatna do naszych możliwości. Warto w tym wypadku zmienić podejście (sprawdź więcej szczegółów).

praca biurowa

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły brak rezultatów w znalezieniu pracy wiąże się z nieodpowiednim nastawieniem – może skupiamy się nie na tych branżach, w których rzeczywiście jesteśmy dobrzy? A może zamiast starać się o posadę na etacie postawmy na wolne zlecenia jako freelancerzy? Korzystnym rozwiązaniem może być również założenie swojej własnej firmy.