W jaki sposób poprawić jakość obsługi klienta?

Przerośnięte ego nigdy nie jest zdrowe – w szczególności jeżeli chodzi o prowadzenie własnej firmy. W końcu jeśli jakiś z przedsiębiorców myśli, iż klient nie jest najbardziej istotny, zapewne po pewnym okresie czasu będzie miewał bardzo duże problemy z nazbieraniem na ZUS! Można śmiało powiedzieć, że jeżeli na poważnie podchodzimy do biznesu, w żadnym wypadku nie możemy zapominać o kliencie. Wiadomo – nierzadko ciężko wytrzymać z klientami, bo chcieliby korzystnych cen oraz doskonałej jakości, ale takie jest życie przedsiębiorcy. Jeśli komuś to nie pasi, niech idzie na etat.

tajemniczy klient

Źródło: flickr.com

Co w takim razie trzeba zarekomendować właścicielowi firmy, który chciałby ściągnąć do własnego biznesu dużo większe pieniądze? Wielce ważne jest to by choćby zlecić specjalistom przeprowadzenie badań marketingowych. Bardzo często badania badania marketingowe marketingowe sprawiają, że po zaznajomieniu się z końcowymi wynikami po prostu bardzo zmieniamy własne podejście do klientów. Bo weźmy w rachubę przykładowo sklep z mięsnym. Kto to wie, być może ludzie uwielbiają mięso jakie jest podawane przez młode kobiety? Co sprawia, iż znacząco wzrośnie sprzedaż mięsa w naszym sklepie? Wysoce prawdopodobne. Resztę na

Oczywiście nie można brać na serio tekstu o młodych ekspedientkach, bo to był tylko taki przykład. W zasadzie chodzi o to, aby potrafić wychwycić pragnienia ludzi. Na całe szczęście badania marketingowe są aktualnie przeprowadzane w solidny sposób, zatem jeżeli zostaną przeprowadzone przez fachowców, zapewne końcowy raport sporo wniesie. Jednakowoż nawet najbardziej efektywne metody marketingowe pewnie nie dadzą pożądanych skutków, jeśli nasi pracownicy, zatem podejmujący klientów, nie będą umieli umiejętnie się zachować.

Najbardziej istotne jest to by klient został obsłużony przez normalnie wyglądającego człowieka, który charakteryzuje się kulturą osobistą, przyjemnym usposobieniem, a na dodatek ma odpowiednią wiedzę. Zatem jeśli ktoś sprzedaje samochody w jakimś salonie musi umieć odpowiedzieć na absolutnie każde zapytanie dot. motoryzacji. Ostatnimi czasy coraz bardziej powszechnym gościem w najróżniejszych sklepach albo stacjach paliw jest tak zwany mystery client, chodzi o badania marketingowe tajemniczy klient, zdecydowanie warto skorzystać z wykonywanych przez niego usług.
Źródło: http://www.secretclient.com/audyt-jakosci-oblsugi-klienta.html