Prosty sposób na pozyskanie opakowań spożywczych – nic nie zapłacisz, a skorzystasz

Papierowe, foliowe, metalowe, w formie tacek, pudeł czy podkładek – opakowania spożywcze decydują o wielu wyborach marek, które nas interesują. Przy ich wybieraniu mało z nas myśli o opakowaniu przez pryzmat jego wyprodukowania. Z jakiej przyczyny uwagę kierujemy przede wszystkim na walory estetyczne opakowań?

Forma i treść – oba elementy mają swoje odzwierciedlenie również w branży spożywczej. Jakkolwiek w artykułach spożywczych stawiamy na wnętrze i jego smak, jeśli nie zostanie w odpowiedni sposób wyeksponowane po prostu produkt nie sprzeda się. Najwięksi gracze na rynku znaleźli prosty sposób na skuszenie klientów. W wielkich akwariach wysypuje się kilogramy najróżniejszej materii kaszy, ryżu, paluszków i kawy, po suszone owoce. W przypadku towaru sypkiego, kupowanego na ilość a nie zależnie od wymiaru opakowania jesteśmy skorzy postawić na pierwszą wersję zakupu. Nie jest to tylko kwestia sprawdzenia produktu (którego nie widzimy przez folię lub pudełko), ale i ekonomiczności. Zakupy masowe na kilogramy w wielu przypadkach opłacają się bardziej niż zabieranie paczek 150-gramowych, butli 1,5 litrowych i tak dalej. Przy kupowaniu produktów gotowych myślimy bardziej o fabryce, logu firmy, niż twórcy opakowania.

folia spożywcza

Opakowania spożywcze to nie tylko obudowa sklepowych produktów. To również wytwarzanie gotowych form pod samodzielnie gromadzoną żywność. Formy na grillowanie, kubeczki papierowe czy folie spożywcze kupimy w większości supermarketów i sklepach gospodarczych (sprawdź opakowania spożywcze). Oczywiście po różnych kosztach – za kubki papierowe czy folie zapłacimy przysłowiowe grosze, natomiast za duże formy z metalu (do ciast) czy podstawki na kubki zapłacimy nawet kilkadziesiąt złotych. Folie fabryczne zgrzewające, to koszt około dwustu złotych.

Jednym z lepszych trików na zdobycie tacek spożywczych jest … zwykłe gromadzenie ich po daniu branym na wynos w barach mlecznych.

Nie ociągaj się oraz sprawdź w najnowszym wpisie, jak podszedł do takiego tematu inny redaktor – jego post także jest bardzo ciekawy.

Można też zapytać panie obsługujące o jedną lub kilka podobnych form (okazyjne żywice do form) na syty posiłek. W domu spokojnie przechowamy w nich – już bez kupowanych posiłków – warzywa, kanapki, ciasta i tym podobne. Jeśli jesteśmy na zakupach po opakowania bierzmy je w większej ilości, hurtowo. To zawsze się opłaca.

Źródło: roboplast.com.pl