Łóżeczka dla dzieci, stelaże – parę słów jak przygotować pokój dla dziecka dopiero co narodzonego

Aktualnie nie ma problemu z przyszykowaniem odpowiedniej wyprawki dla noworodka. W sprzedaży oferuje się rozległy wachlarz produktów, które służą do właściwej pielęgnacji i opieki. Po narodzinach dziecka istotne jest w szczególności przygotowanie miejsca, w jakim będziemy mogli zajmować się nim i spędzać z nim czas.

śpiące dziecko

Autor: Gabriel Pinto
Źródło: http://www.flickr.com

Przygotowanie pokoju dla noworodka to przede wszystkim skoncentrowanie się na wyposażeniu w przydatne meble i akcesoria potrzebne do codziennego użytku. Zazwyczaj na początek wybieramy miejsce do spania. Łóżeczka dla dzieci dopiero co narodzonych to najczęściej kołyski, które umożliwiają każdorazowe utulenie dziecka do snu . Łóżeczka takie posiadają rozmaite stelaże, od typowych geometrycznych, po bardziej wyszukane i oryginalne, posiadające nieregularną konstrukcję .

Rzecz jasna łóżeczko tego typu powinniśmy dobrać do potrzeb maluch.

Sprawdź, że praktyczna propozycja ma użyteczne informacje, które są ważne – one Cię niezaprzeczalnie całkowicie pochłoną. Wejdź tutaj!

Nadrzędnym kryterium jest tu zwykle wiek dziecka a razem z nim zmieniające się rozmiary – z czasem łóżko trzeba oczywiście zmienić na większe, gdy rodzi się następne dziecko warto też zainwestować w łóżko piętrowe , żeby stworzyć jak najwięcej miejsca w pokoju. Dla noworodka jednakże spokojnie wystarczy wygodna kołyska.

Obecnie proponowane modele są coraz bardziej funkcjonalne – nie tylko komfortowe, nie tylko ładnie wyglądają, ale również możemy w nich bez problemu pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria, które zawsze powinniśmy mieć pod ręką, jak pieluszki czy kosmetyki do codziennej pielęgnacji.

łóżko w pokoju

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Dla noworodka ważne jest to, aby pokój był jak najbardziej dopasowany do jego możliwości poznawczych – dzieci, które właśnie się urodziły postrzegają rzeczywistość praktycznie jedynie zmysłami. W pokoju powinna zatem panować odpowiednia dla ciała temperatura, należy zainwestować w dogodne oświetlenie (kołyska nie powinna znajdować się tuż przy oknie mocno nasłonecznionym), z kolei dobrze jeżeli w pokoju będzie królowała miła dla oka kolorystyka (dobrze prezentują się pastele), a także oczywiście dużo ruchomych zabawek, które nie tylko się ruszają, ale jednocześnie wypuszczają miłe dla ucha dźwięki. Tyle że powinno się zachować w każdym tym względzie umiar, aby nie przesadzić. Nadmiar wrażeń dla malucha, może zagwarantować efekt odwrotny od pożądanego i dziecko może być niepotrzebnie rozdrażnione.