Wymiana opon letnich na opony zimowe – z jakiej przyczyny wypada o tym pamiętać?

Każdy kierowca musi pamiętać o tym, że zmiana opony letnich na zimowe jest niezmiernie istotna. Opony letnie sporo odróżniają się od opon zimowych, charakteryzują się inną konstrukcją, trwałością czy przyczepnością, w związku z tym są one dobre na cieplejsze pory roku. Jazda na nieodpowiednich oponach nie tylko może wiązać się z dostaniem mandatu, bowiem o wiele poważniejszym problemem jest to, iż niewłaściwie opony sezonowe mogą przyczynić się do wypadku, bowiem taki kierowca staje się zagrożeniem na drodze – zarówno dla siebie jak też dla innych członków ruchu drogowego, kierowców oraz pieszych.

opony

Autor: Larry Pieniazek
Źródło: http://www.flickr.com
Opony zimowe są oddane na nawierzchnie śliskie, często oblodzone – właśnie z takimi drogami nieraz spotykamy się w zimie.

Wejdź na ten link i przeczytaj tam uwagi na nasz temat (http://www.sklepmardrew.pl/narzedzia-faba). Jeżeli wynikną jakieś wątpliwości, to chętnie Ci na nie odpiszemy.

W takich warunkach zdecydowanie trudniej jest kontrolować samochód, w związku z tym potrzebne jest posiadanie dobrych opon zimowych, które to ułatwią, albowiem sprawiają one, że wóz nie trwoni przyczepności oraz nie ślizga się na drodze lub w trakcie hamowania.

Kupując opony (zapraszamy serdecznie) poznań do swojego samochodu wskazane jest więc wyposażyć się w komplet opon zimowych i letnich i pamiętać o terminach zmiany opon sezonowych. Rzecz jasna istnieje jeszcze pozostałe wyjście i są nim opony całoroczne osobowe, czyli jak sama nazwa uwypukla są to opony, z jakich wolno bez trudu korzystać przez cały rok. Cechują się one jeszcze inną budową i sporządzeniem aniżeli opony letnie riken albo zimowe, w związku z tym są bezpieczne o każdej porze roku. Jeżeli więc nie chcesz co pół roku zmieniać opon na inne to

opony

Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com

zdołasz zainwestować właśnie w opony całoroczne, jakie na pewno okażą się niezwykle praktycznym oraz pożytecznym zakupem.

Takie opony charakteryzują się solidnym wykonaniem, odpornością oraz nadzwyczaj wybornymi parametrami jakościowymi, zdołamy je odnaleźć praktycznie w każdym sklepie, który zajmuje się sprzedażą opon różnego rodzaju. Warto zapoznać się z obszernym zestawem opon całorocznych i także opon sezonowych.