Jak wygląda cały proces hydrografiki na różne przedmioty, wyposażenie konieczne do tego

Jednym z najbardziej nowatorskich sposobów nakładania obrazów na skomplikowane niekiedy elementy jest hydrografika. Sam proces na nanoszenie motywów nie jest bardzo skomplikowany, a będzie pozwalał na uzyskanie rzeczywiście niesamowitych efektów.

Podstawową zaletą hydrografiki jest możliwość nanoszenia motywów na zróżnicowane nawierzchnie, i od jakiegoś czasu bardzo intensywnie korzystają z tego różne rodzaje przemysłu. Co zupełnie zrozumiałe bardzo powszechnie możliwości hydrografiki zaczęli wykorzystywać pasjonaci motoryzacji. Wykorzystując ją można w zasadzie dowolnie dekorować różne elementy samochodów i motocykli, w zasadzie największym ograniczeniem będzie pomysłowość kierowców, bo z technicznymi możliwościami w przypadku większości elementów nie powinno być żadnych problemów. Ale zastosowanie hydrografiki to nie tylko motoryzacja, często sięga po nią również rynek sprzętu komputerowego, AGD i RTV, używają jej także ludzie związani z branżą reklamową i promocyjną. Więcej o używaniu hydrografiki na stronie .

Hydrografika nie należy do skomplikowanych procesów, ale wymaga odpowiedniego wyposażenia i chociaż minimalnego doświadczenia. Najważniejszą rzeczą jest to, że do jej użycia będą się wyłącznie nadawać przedmioty, które mogą być zanurzone w wodzie.

wzory - hydrografika

Autor: sport-shop.pl
Źródło: sport-shop.pl

Ich powierzchnia powinna być być odpowiednio przygotowana, jeśli tak nie będzie to wzór nie przyklei się dobrze i będzie niezbyt ładnie wyglądał. Przy elementach z gołej stali będzie je jeszcze trzeba pomalować podkładem. Jeżeli chodzi o konieczne wyposażenie, to podstawowym jego elementem jest wanna mająca wielkość pozwalającą na zanurzenie całego ozdabianego elementu. Powinna być ona zaopatrzona w grzałkę, za pomocą której można będzie ustawić odpowiednią temperaturę roztworu. Następnym elementem wyposażenia są odpowiednie folie, to właśnie one są naklejane na ozdabianym elemencie tworząc gotowy wzór. W wielu firmach da się na folii wydrukować wszystko, co się będzie chciało, więc możliwości w tym względzie są naprawdę nieograniczone. Z reszty wyposażenia może się również przydać aktywator, zmywarka do resztek po procesie i pistolet (sprawdź serwis) do pomalowania elementu lakierem bezbarwnym.