Auto nowe czy używane?

Posiadanie pojazdu to nie jedynie przyjemność. Tak jak o wszystko co mamy, winniśmy o auto odpowiednio dbać. Mym sądem bardzo dobrym rozwiązaniem jest nabycie w miarę nowego pojazdu, a już doskonałym rozwiązaniem będzie samochód prosto z salonu. Większość z czytających ten artykuł przynajmniej zaprotestuje. Ja jednak będę się upierał przy swoim.

Swego czasu podsłuchałem sentencję która towarzyszy mi do dzisiaj, brzmiało to w ten sposób: „jedynie majętnego stać na rzeczy drugorzędnej jakości”.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zajrzyj więc do kolejnego artykułu i czytaj zabudowy pożarnicze tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię zagadnieniach.

Osoba o przeciętnych przychodach winien zatroszczyć się o to by produkt jaki kupuje służył mu jak najdłużej. W kwestii czterokołowców ta maksyma sprawdzi się w 100 procentach! Naturalnie że można kupić z drugiej ręki samochód (dalej) dużo taniej aniżeli nowy, ale nie mamy pewności jak długi okres od chwili zakupu będzie on funkcjonował. Koszty prawdopodobnych reperacji (gdyby dodać je do kosztu zakupu) zapewne dorównają nowemu modelowi tejże marki.

Żółte auto

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując nowy wóz przykładowo Fiat serwis mamy zagwarantowany. W ramach usług dodatkowych możemy sobie wykupić pakiet przeglądów okresowych. Plusem podobnego rozwiązania będzie niezmienność ceny za usługi we wskazanym w umowie czasie. Gdyby więc w czasie przeglądu cyklicznego okazała się nieodzowną wymiana jakichś części Fiat za robociznę nie podniesie nam stawki, uiścicie jedynie za reflektory Fiat gwarantuje nam również niezawodność wymienionych części. Mamy także możność korzystania z dowolnego upoważnionego miejsca reperacji, starczy w instrukcji auta przeczytać listę zatytułowaną serwis Fiat lub wbić taką frazę w przeglądarce.
Autor

Przeprowadzając regularnie zalecane przez producenta przeglądy z pewnością nie będziemy musieli ponosić ponadprogramowych wydatków przez dłuższy okres eksploatacji samochodu.
Możemy naturalnie zakupić to co nas interesuje w internecie wpisując przykładowo w wyszukiwarkę: lampy Fiat, i udać się do ulubionego mechanika który wykona swoją robotę równie solidnie. Niezależnie od tego czy kupimy samochód nowiutki czy używany, nie czyni źle ten, kto o samochód dba niczym o własną małżonkę (naturalnie to ona powinna być na pierwszym miejscu). Dzięki tym zabiegom pojazd będzie nam służyć długo a być może nawet wymieniając go kiedyś na nowszy model nie stracimy na tym.
Opracował