W które drzwi zapukać – wynajem długoterminowy czy leasing?

Wynajem czy leasing? Oto kwestia, która nie pozwala zasnąć spokojnie właścicielom firm mającym w planach modernizację przedsiębiorstwa. Na którą propozycję się zdecydować?

Wypożyczalnie maszyn budowlanych są coraz łatwiej dostępne i posiadają coraz bardziej rozbudowaną i interesującą paletę usług. Plusem tego rozwiązania jest mała ilość formalności (najczęściej należy wykazać tylko dokumenty rejestracyjne firmy) oraz dostępność sprzętu po podpisaniu umowy. Umowy mogą być zawierane bez żadnych ograniczeń czasowych, (zależnie od potrzeb), a im jest on dłuższy, tym stawka za wynajęcie jest bardziej korzystna. Wypożyczalnia ponosi także odpowiedzialność za usterki i naprawy maszyn, pod warunkiem, że, nie powstały z winy użytkownika – przedsiębiorcy. Ujemną stroną tego rozwiązania jest dostępność maszyn (wypożyczalnia może nie posiadać ich na stanie lub właśnie mogły zostać wynajęte), jak również stosunkowo wysokie opłaty.https://sklep.acana.com.pl/59-gryzaki-dla-psow gryzaki dla psów

przebudowa budynku

Autor: Public domain: Use these pix for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to dogodne rozwiązanie dla prac tymczasowych w budownictwie oraz zabezpieczenia nagłej potrzeby powiększenia wyposażenia firmy. Jego koszty są podobne do kosztów leasingowania maszyn, ale pamiętajmy, że po wygaśnięciu umowy maszyna wraca na miejsce, a pracodawca mimo poniesionych kosztów nie ma szansy jej wykupu, w związku z tym nie staje się jej posiadaczem.

Alternatywą dla wypożyczenia maszyn jest leasing.
Dość popularnym przedmiotem umowy leasingowej stały się obecnie maszyny, a wśród nich najczęściej można spotkać volvo maszyny budowlane i drogowe minikoparka, maszyny przenośne – np. młot pneumatyczny, obrabiarki do metalu czy maszyny poligraficzne.
Leasing maszyn budowlanych, ma wiele korzyści. W przypadku przyznania kredytu osoba fizyczna ma prawo pokryć podatek od towaru i usług (VAT), w leasingu natomiast dokonania opłat zobowiązuje się firma leasingowa. Mocne strony leasingu da się zauważyć również, gdy zestawimy go z dzierżawą. Umowa leasingu zawsze jest zawierana na czas określony, zaś umowa najmu jest zazwyczaj trwa krócej (zależnie od potrzeb).

Czy niezbędne jest Ci istotne opracowanie tego tematu z różnymi szczegółami? Przygotowaliśmy dla Ciebie świetną wiadomość – znajdziesz je w tym linku.

Poza tym w przypadku wynajmu nie mamy prawa wykupu maszyny, za to można to zrobić, kiedy bierze się sprzęt w leasing.