Założyłeś firmę i potrzebujesz dobrego konta – zobacz, gdzie prosto je znaleźć

Po roku ’90-tym, kiedy w naszym państwie nastał kapitalizm, wystartowało mnóstwo firm. Dzisiaj trend do własnych firm i do samozatrudnienia wciąż jest widoczny. Choć praca na własny rachunek nie należy do prostych, to daje sporą satysfakcję. Co należy zrobić na samym początku, gdy firmę się założy?

garść banknotów

Autor: Free Creative Commons Images for Colorful Souls!
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze kroki trzeba udać do urzędu, aby uporządkować wszelkie formalności, podbić właściwe papiery. Później należy założyć rachunek bankowy dla firm. Można to uczynić bezpośrednio w oddziale banku albo przez stronę www. Konto bankowe przez Internet zakłada się z łatwością. Wszystko jest intuicyjne, klient jest prowadzony za rękę. Wystarczy usiąść przed laptopem, wpisać na klawiaturze adres internetowy danego banku i wejść na stronę główną. Po kliknięciu w ikonę ‘rachunek bankowy dla firm’ można konto bankowe przez Internet założyć. Trzeba podać informacje adresowe, nazwę działalności, numer NIP (o prywatnych pożyczkach).

Kiedy posiada się konto, można również wziąć kredyty. Dla klientów danego banku są one dużo bardziej dogodne niż dla klienta obcego. Wnioski o kredycie (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania) można złożyć też przez Sieć. To niezwykle wygodne, a przede wszystkim pomaga wystrzyc się długich kolejek w oddziale bankowym. Kredyty w taki sposób mogą pobierać zarówno firmy, jak i klienci z sektora prywatnego. Zresztą klienci prywatni także mogą założyć konta bankowe przez Internet. Obecna bankowość jest zdecydowanie bardziej przejrzysta w obsłudze niż jeszcze kilka lat temu. Zajrzeć na konto, dowiedzieć się, jaką kwotę posiada się na rachunku, można również mobilnie. Już bodajże wszystkie banki oferują płatności przez smar (znajdź więcej) fon plus wrzucanie do aplikacji paragonów fiskalnych, dzięki którym później można złożyć w sklepach reklamację. Więcej na .

50 złotych

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com

Banki biją się o klientów firmowych i prywatnych, wabią rabatami, programami lojalnościowymi, nagrodami. Klienci posiadają dedykowanych doradców, poprzez których mają szansę załatwić mnóstwo spraw. Jednak przede wszystkim zdecydowaną popularnością cieszą się rachunki i usługi realizowane przez Sieć. Dają prędkość i swobodę. Zapewniają satysfakcję. Są na dzień dzisiejszy numerem jeden w realiach bankowych (o pożyczkach pod zastaw mieszkań).