Alba najlepsza na komunię

Chociaż tegoroczny sezon komunijny raczej się już zakończył, bo komunie zwykły odbywać się w maju, biznes komunijny nadal się kręci. Kilkadziesiąt lat temu, kiedy w naszym kraju raczej nie żyło się zbyt bogato, komunia była zdecydowanie bardziej duchowym przeżyciem, aniżeli dzisiaj.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Wtedy dzieci nie otrzymywały tylu prezentów na komunię, ile dzisiaj. A zamiast tabletów, quadów, czy smart fonów, prezentem był złoty święty łańcuszek, czy zegarek, który nosiło się potem przez długie lata.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na omawiany temat, kliknij na ten odsyłacz do wpisu (https://snmw.pl/skup-starych-banknotow/), a znajdziesz w tamtym miejscu dużo ciekawych danych.

Obecnie priorytety nieco się zmieniły, ale pomimo tego, pewne rzeczy związane z komunią, pewne fakty pozostały niezmienne, takie same. Jakie to fakty?

Po pierwsze ubiór. Kiedyś dzieci przystępowały do Komunii Świętej, ubrane w odświętne, galowe stroje. Najczęściej wkładano garnitury, dostojne sukienki, czy alby komunijne. Niewiele się dziś w tej kwestii zmieniło. Dzieci nadal wyglądają odświętnie, wkładając alby. Jakiezalety niesie ze sobą ubieranie dzieci w alby, zamiast w sukienki, czy garnitury?

Autor: Superfoto.pl

Przede wszystkim wszystkie dzieci wyglądają identycznie. Nikt nie jest „lepszy”, czy „gorszy”, ponieważ wszyscy są tak samo ubrani. Wiadomo, że kiedy chłopcy pójdą ubrani w garnitury, a dziewczynki w sukienkach, na pewno jedne sukienki będą bardziej eleganckie, z wyższej półki, inni zaś z nieco niższej półki. Ponadto rzecz pójdzie jeszcze o garnitury. Jedni chłopcy, pochodzący z bogatszych rodzin, zapewne będą ubierać lepsze, bardziej ekskluzywne garnitury, a ci mniej zamożni, włożą garnitury z drugiej ręki, bądź garnitury raczej kiepskich marek. Co najważniejsze, alby na komunię nie są drogie, a zazwyczaj wyglądają identycznie. Najczęściej krój alb w tym samym kościele nie zmienia się z roku na rok, dlatego zawsze można kupić albę z drugiej ręki. Przecież nikt się nie zorientuje więcej info na na komunię cieszą się ciągle dużą popularnością. Niektórzy rodzice kupują dziecku nawet dwie, czy trzy alby, by uniknąć codziennego prania podczas Białego Tygodnia, kiedy to dzieci uczęszczają każdego dnia na Mszę Świętą do kościoła. Pomimo wielu różnic, pomiędzy dzisiejszymi komuniami u różnych ludzi, o różnym statusie majątkowym, te alby mogą wszystkich zjednoczyć. Dzięki albom, wszystkie dzieci ubrane są tak samo, a to na pewno niesie wiele pozytywów (sprawdź informacje na ).