Akcesoria oświetleniowe, jakie sprawdzą się w każdym domu

Na etapie tworzenia projektu mieszkania i rozmieszczania naszej elektryki nie zawsze planujemy wszystkie punkty światła. Pewną część z nich można zakupić dopiero w trakcie wyposażania mieszkania i kupowania drobiazgów.

lampka

Autor: Milán Auman
Źródło: http://www.flickr.com
W pokoiku dziecięcym i do oświetlenia takich miejsc jak przedpokój na pewno sprawdzą się lampki do kontaktu. Wkłada się je po prostu do gniazdka w pokoju i świecą całą noc, aby dodawały dziecku otuchy gdy nie chce zostać samo w ciemności albo aby zaznaczyć dojście do łazienki (szczególnie w domach o większym metrażu albo oryginalnej formie – z zakamarkami). W domach, w których nie przewidziano klimatyzacji, na poddaszu albo w domach z oknami od strony północnego-wschodu lub południowego-zachodu, w których słońce wpada przez większość dnia, idealne będą żyrandole z wentylatorem .

Obecnie można kupić model z 4 lub 5 skrzydłami, cichutki, prosto zrobiony. Zalet tych lamp jest dużo. Przede wszystkim – wiatrak włącza się przyciskiem obok włączniku do zapalania lampy, dlatego uruchamianie jest komfortowe i szybkie. Dodatkowo, można połączyć włączanie i wyłączanie wentylatora na przycisku będącym przy łóżku w sypialni albo na pilocie.

Druga zaleta – żyrandole z wentylatorem nie ograniczają przestrzeni w mniejszych mieszkaniach i nie zawadzają. Wisząc tuż nad lampą, więc nie przeszkadzają w niczym. Wentylator stojący po lecie też powinien być gdzieś przechowywany, a wiszący jest w tym samym miejscu przez okrągły rok. Po trzecie – wiatrak sufitowy miksuje powietrze w całym pokoju, a nie – tak jak stacjonarny – na określonej przestrzeni. Wiele osób, którym do wnętrza pasują jakieś akcesoria z

lampka

Autor: Jean L.
Źródło: http://www.flickr.com

oryginalnego designu w postaci szkła czy kryształów, wybiera plafony kryształowe nowoczesne. Ich oferta jest ogromna, dzięki czemu zawsze można dopasować wielkość, charakter lub „ozdobność” lampy.

Absorbuje Cię mieszczący się w tym miejscu tekst? Kliknij zatem dodatkowo tu i sprawdź więcej info systemach przeciwpożarowych mercor na omawiany temat!

Czytaj też .

Zwykle tego typu lampy kojarzą się z chłodnym wystrojem, bardzo jasnym, mocnym światłem i otwartymi przestrzeniami, ale kryształowe plafony dość dobrze zdają egzamin wszędzie tam, w których oświetlenie musi być jasne. Plafony mają bardzo ciekawe kształty (klasyczne – czworokąta albo koła oraz fantazyjne) , dlatego wpasowują się w wystrój toalety lub salonu, lecz też do gabinetu czy jadalni. Jeżeli wybierzemy plafony kryształowe nowoczesne , na przykład w formie motywu dekoracyjnego, stylizowane na kwiat albo sople lodu, otrzymamy bardzo ciekawy efekt.

Czy to przydatne lampki do kontaktu, które możemy podpiąć praktycznie w każdym miejscu, czy chłodząca powietrze lampa z wiatrakiem – każdy nowy element oświetlenia (nawet niedrogi i nieduży) wprowadza przyjemne światło we wnętrzu i nadaje mu cieplejszy charakter.